fbpx
Close

Ungarlased lahkusid, venelased asemele ning Dener Jaanimaa klubile uued vastased SEHA-liigas

Avatar
-Dener Jaanimaa | Foto: Handball Club Motor

Neljapäeva õhtul tehti ümber Seha-Gazprom liiga alagrupid, kuna Ungari klubi Tatabanya lahkus sarjast ja nende asemele tuli Venemaa klubi Moskva Spartak. Seetõttu loositi ka uued vastased Dener Jaanimaa koduklubile Zaporižžja HC Motor.

SEHA ehk Kagu-Euroopa liiga on regionaalne sari, mida peetakse Meistrite liiga järel tugevaimaks Euroopas. Seal on esindatud klubisid Valgevenest, Hiinast, Horvaatiast, Ungarist ja paljudest teistest riikidest. See loodi 2011. aastal, et anda Euroopa klubidele võimalus mängida omavahel tugevaid kohtumisi. Viis turniiri on võitnud Skopje Vardar, kaks Veszpremi Telekom ja ühe Zagreb. Vardaril on ka kaks hõbedat, ainult 2015. aastal jäädi esikolmikust välja, kui rahulduti neljanda kohaga. Mullu nähti turniiril ka eestlast Martin Johannsoni, kelle koduklubi Bukaresti CSA Steaua sai kümne meeskonna seas seitsmenda koha. Tänavu osaleb sarjas teatavasti Dener Jaanimaa.

Selle nädala algul tehti teatavaks, et Ungari klubi Tatabanya lahkub sarjast fundameelsete erimeelsuste tõttu. “Tatabanya ei osale tuleval hooajal SEHA-liigas oluliste lahkhelide tõttu osalemise tingimustega seoses, ” teatati kodulehel.

Nende koha võtab esimese Venemaa klubina selles sarjas Moskva Spartak. “Meie eesmärk on turniiri geograafia laiendamine ning sellise suure turu, nagu Venemaa lisamine on meie jaoks väga oluline,” ütles Kagu-Euroopa liiga tegevjuht Sinicha Ostoich pressikonverentsil.

“Meil on suur au esindada Venemaad sellises suures liigas. Oleme veel noor klubi ning loomulikult pakub osalemine meile suure väljakutse. Kuid samas on see ka hea võimalus anda  mängijatele kogemusi ning tutvustada Spartaki brändi Euroopas,” lisas Moskva klubi direktor Vasily Slavin.

Nendel põhjustel võeti  vastu otsus loosida sarjas osalevad võistkonnad uuesti gruppidesse hooajaks 2019/20. Arvestades uue klubi liitumist peaks selline muudatus hoidma liigas võistluslikku balanssi ja lahendama logistilisi probleeme.

Uudis Ungari klubi väljavahetamisest ja Venemaa tiimi kaasamisest tuli üsna äkitselt ja seetõttu tekkis pressikonverentsil loomulikult palju küsimusi Spartaki kvaliteedi kohta. “See protsess ei toimunud ühe päeva jooksul,” vastas Sinisa Ostoich. “Peamine kriteerium oli, et sarjaga ühinev klubi oleks konkurentsivõimeline. Meil osaleb seitse Meistrite liiga klubi ning ühinev võistkond peab suutma nendega konkureerida.”

Spekulatsioone levis ka fakti kohta, et uus loosimine korraldati vaid selle tõttu, et Ukraina klubi Motor ja Venemaa klubi Spartak ei oleks ühes alagrupis. “Meie tegeleme ainult käsipalliga, mitte poliitikaga. Ärge otsige seda siit. Valgevene ja Venemaa klubide omavahelised kohtumised ei oleks tekitanud mingisuguseid probleeme ja oleks olnud suured peod fännide jaoks. Alagrupid loositi võistluslikku balansi tekitamise põhimõttel.” jätkas tegevjuht.

Uued alagrupid on:

Group A
Vardar (Makedoonia)
Nexe (Horvaatia)
Tatran Presov (Slovakkia)
Vojvodina (Serbia)
Zaporižžja HC Motor (Ukraina)
Beijing Sport University (Hiina)

Group B
PPD Zagreb (Horvaatia)
Meshkov Brest (Valgevene)
Eurofarm Rabotnik (Makedoonia)
Metaloplastika Sabac (Serbia)
Telekom Veszprem (Ungari)
Spartak (Venemaa)

scroll to top