fbpx
Close

UUDISED EUROOPAST | Toomi treenerivahetus, 3000 inimest neljanda liiga mängul ning Meistrite liiga läbi aegade parimad skoorijad

Avatar
Karl Toom ja Kirill Lazarov | Foto: Emsdetten/AFP/Scanpix

Käsipall24.ee jätkab uudiste seeriaga, kus vaatame peale nädala jooksul toimunule Euroopa käsipallis. Oleme üritanud välja valida artikleid, mis ühte või teistpidi eestlastele enim huvi pakkuda võiks. 

Saksamaa 2. Bundeligas väljalangemise äärel paiknev Karl Toomi koduklubi TV Emsdetten otsustas eelmisel nädalal teha vahetuse treeneripingil. Senine juhendaja, Daniel Kubeš, vallandati ning tema asemele palgati eelnevalt Tus N-Lübbecki pingil istunud Aaron Ziercke.

Rahvusvahelises käsipallimeedias pakkusid enam kõneainet kaks suuremat treenerivahetust, kui Euroopa meistrivõistluste järel vallandati juba viienda rahvuskoondise peatreener ning Saksamaa Bundesliga absoluutsesse tippu kuuluv Rhein-Neckar Löwen otsustas samuti juhendajat vahetada.

Serbia koondisest sai Venemaa, Ukraina, Saksamaa ja Prantsusmaa järel juba viies riik, kes oma treeneripingil pärast Euroopa meistrivõistlusi vahetusi tegemas on. “Ma ei peida ennast ning võtan täieliku vastutuse kehvade tulemuste eest,” ütles tagasi astunud Nenad Perunicic pressiteates.

Selle aasta EHF-i karikasarja üks suurfavoriite, Rhein Neckar-Löwen on samuti leidnud omale uue treeneri. Töö võtab üle 2013. aastal HSV Hamburgi Meistrite liiga tiitlini viinud Martin Schwalb.


Nüüd, kui Meistrite liiga järjekordse finaalturniiri on jäänud veidike alla 100 päeva, selgitas handball-planet.com välja võistluste läbi aegade suurimad skoorijad. Kuigi artiklis hurjutatakse Euroopa tugevaima liiga statistika poolt, otsustasid mehed võtta asjad oma kätesse ning tegid suure töö ära. Tuleb välja, et enim väravaid on visanud Kirill Lazarov (1332) ning talle järgnevad Nikola Karabatic (1074) ja Momir Ilic (969)

Saksamaa ja Flensburgi linn tõestasid end taas tõelise käsipalli mekana, kui riigi tugevuselt neljanda liiga mängul oli pea 3000 pealtvaatajat.

Loe lisaks:
Cocksi juhendaja Jaanimaa endise klubi etteotsa, lätlase edukas debüüt Bundesligas ja teisi uudiseid Euroopast

scroll to top