Uue aasta esimeses mängus sai võidu Viljandi Spordikool

-Marko Koks | Foto: Siim Semiskar

Alanud aasta esimene ametlik kodune käsipallimäng peeti meeste esiliigas, kui Kuristiku Gümnaasiumi spordisaalis kohtusid mullune hõbe HC Tallinn 2 ja esimese poolaasta järel teist kohta hoidnud Viljandi Spordikool. Tasavägises mängus sai Viljandi SK 27:26 (15:15) võidu.

Külaliste Simon Drõgin viskas aasta esimese värava, kuid pealinlased läksid Kaupo Märjamaa kahe tabamuse toel 3:1 ette. Viljandi viigistas kiirelt ja haaras poolaja keskel ohjad, juhtides 22. minutiks 12:9. Siis aga tabasid Märjamaa, Kristjan Järv ja uuesti Märjamaa ning kolm minutit hiljem oli jälle majas viik.

Poolaja lõpp kulges võrdses heitluses, kus mulgid asusid juhtima, ent Tallinn vastas alati viigiväravaga ning Andreas Kommeri tabamuse järel mindi puhkama seisul 15:15. Järgmisel nädalal 36. sünnipäeva tähistav meeskonna eestvedaja Martin Pihlamägi viis pärast pausi võõrustajad juhtima, ent 21 aastat noorem Hendrik Koks viigistas.

Vahepeal ei saanud kumbki tiim palli vastaste väravasse, kuniks Oliver Ruudu tabamuste abil asus 40. minutil 19:17 ette Viljandi. Tallinn 2 vastas nelja vastuseta väravaga, mispeale pärast Viljandi peatreeneri Marko Koksi võetud minutilist mõttepausi tabas Aleksander Pertelson kahel ja Ruut ühel korral ning külalised juhtisid 22:21.

Kui mängida jäi kuus minutit, läksid mulgid 24:22 ette, ent Aivar Laaniste ja Märjamaa tõid tabloole järjekordsed viiginumbrid. Siis hakkasid vaheldumisi väravaid viskama Pertelson ja pealinlaste poolelt Tarmo Ulla, kuid viimane sõna jäi 15-aastasele Viljandi pallurile, kelle täpne karistusvise kohtumisele punkti pani.

Viljandi Spordikool alistas HC Tallinn 2 27:26, kirjutades tabelisse juba kuuenda võidu – mida on üks enam kui mullu koguti terve hooajaga. Ruut ja Pertelson viskasid võitjate kasuks kaheksa väravat, kaotajate poolel olid täpsemad Märjamaa ja Ulla kuue ning Järv nelja tabamusega.