fbpx
Close

Uuenenud eurosarjades osaleb kaks Eesti tiimi ja neli välismaal pallivat eestlast

Avatar
– Põlva Serviti – HC Tallinn | vasakult Henri Hiiend, Hendrik Varul, Uku-Tanel Laast ja Markus Viitkar | Foto: Helin Potter

Lisaks Meistrite liigale, mille osalejad ja alagrupid juba teada, loositakse nädala pärast Euroopa Käsipalliliidus (EHF) ka ülejäänud eurosarjade avaringi paarid. Uuenenud võistlustel osalevad algaval hooajal kaks Eesti klubi – nii Põlva Serviti kui ka HC Tallinn pallivad EHF European Cup nime kandvas tugevuselt kolmandas sarjas.

Uuest klubivõistluste süsteemist teavitas EHF juba üle aasta tagasi. Reformi käigus asendatakse alates hooajast 2020/21 senine tugevuselt teine sari EHF Cup Euroopa käsipalliliigaga (EHF European League) ning Challenge Cup omakorda EHF European Cupi-nimelise võistlusega.

Eesti edetabelipunktid annavad õiguse Euroopas välja panna küll kolm tiimi, ent ainult tugevuselt kolmandasse sarja. Sel nädalal kinnitas EHF osalejad ning Eestist teevad kaasa tunamullune meister Põlva Serviti ja viimati lõpetatud ehk 2018/19 hooajal hõbedale platseerunud HC Tallinn.

“Alustasime ettevalmistust juuli algul ja suurem osa kulub üldfüüsilisele. Viirusest tingitud paus mõjus mängijatele kindlasti hästi, kõik said rohkem puhata ja meil on aega tugev põhi raskeks hooajaks alla laduda,” sõnas Tallinna peatreener Risto Lepp.

“Osaleme sel hooajal Eesti ja Soome liigas ning eurosarjas. Soov oleks võistkond saada vähemalt sama tugevaks või isegi paremaks kui mullu. Täpne koosseis on veel selgumas. Augustis mängime kindlasti turniiril Klaipedas, teised sõprusmängud või turniirid pole veel sajaprotsendiliselt paigas,” selgitas Lepp.

HC Tallinn osaleb eurosarjas kolmandat hooaega. Kahel eelmisel mängiti samuti kolmandal tasemel ehk siis veel EHF Challenge Cupi sarjas. Mõlemal juhul kaotati avaringis, aasta tagasi Leedu tiimile Kauno Ažuolas-KTU. Serviti jaoks on tänavu tegu 20. järjestikuse hooajaga Euroopas, mullu pudeneti EHF Cupi avaringis Sloveenia klubi Ribnica RD Riko vastu.

“Oleme säilitanud pea täielikult mulluse koosseisu. Vaid paremsisemise kohale tõime lahkunud Stanislav Holodjuki asemele Eesti koondislase Andris Celminši. Augustis osaleme Klaipeda turniiril ja nädal hiljem traditsioonilisel Põlva Cupil, kus seekord löövad kaasa Eesti, Läti ja Leedu klubid,” rääkis Serviti peatreener Kalmer Musting.

“1. juulist alates on kogu meeskond juba treeningutel, seda peamiselt üldkehalise treeneri Peep Pälli käe all, kes töötab meiega teist hooaega. Praegu läksid küll Tõnis Kase, Sander Sarapuu ja Otto Karl Kont kaitseväkke, ent loodame nemadki peagi jälle meeskonna juurde saada,” lisas Musting.

Meistrite liigas tänavu eestlasi ei mängi, ent tugevuselt järgmises ehk EHF Euroopa liigas teevad kaasa Mait Patrail Rhein-Neckar Löweniga ja Dener Jaanimaa Moskva CSKA-ga. Viimane alustab esimesest eelringist, Patraili värske tööandja sai otsepääsme teise valikringi.

EHF European Cupi sarjas osalevad koos Serviti ja Tallinnaga ka Kristo Voika ja Martin Grištšuk. Voika alustab uue koduklubi Helsingi IFK-ga esimesest eelringist, nagu Eesti tiimidki. Grištšuk ja Praha HC Dukla jõudsid mullu veerandfinaali, enne kui hooaeg peatati ning on nüüd avaringis vabad.

Euroopas võinuks kaasa lüüa ka Ott Variku ja Sten Maasalu koduklubi Siuntio IF ning Helsingi Dicken, kus abitreenerina töötab Valdar Noodla, kuid mõlemad Soome meeskonnad loobusid. Naiste seas võttis ka Alina Molkova tööandja, Luksemburgi karikavõitja CHEV Diekirch koroonaviirusepandeemiat arvestades vastu loobumisotsuse.

 

scroll to top