Valgevene sai valusa kaotuse, Leedu oli maailmameistri vastu võimetu

-Leedu pidi Prantsusmaa vastu hakkama saama oma liidri Jonas Truchanoviciuseta | Foto: imago/PanoramiC/Scanpix

Eile peeti 2020. aasta käsipalli EM-valiksarja teise ringi viimased esimese vooru kohtumised. Mäletatavasti oli 4. alagrupis võistlustules ka Eesti, kes kaotas võõrsil Hollandile 25:35 (10:17).

Kõige pingelisemaks kujunes 5. alagrupi matš Valgevene ning Bosnia ja Hertsegoviina vahel. Võõrustajad dikteerisid kogu avapoolaega, võites selle 16:12. Teise pooltunni keskel juhtis Valgevene 22:18 ja ka 27:24, kuid 30:29 võidu võttis Bosnia ja Hertsegoviina. Külalistele tõi kaks punkti Nikola Prce täpne seitsmemeetrivise karistusvise viimasel sekundil.

Raskustes oli aga Horvaatia, kes kaotas 2. alagrupis kodus Šveitsile esimese poolaja 15:16, kuid võitis siiski kogu kohtumise 31:28. Nimelt jäid horvaadid hätta olukordades, kus šveitslased vahetasid rünnakul väravavahi seitsmenda väljakumängija vastu.

Turniiri alustas ka Leedu, kellel polnud 6. alagrupis Prantsusmaal erilisi võimalusi. Valitsev maailmameister juhtis poolajavileks 21:10 ning võitis 42:27. Mängupäeva viiendas matšis sai Makedoonia 3. alagrupis omal väljakul 31:27 (17:13) jagu Türgist.