fbpx
Close

Valime Eesti meistriliga All-Star tiimi! Kes oli möödunud hooaja parim vasakäär?

Avatar
Mathias Rebane, Henri Sillaste, Rail Ageni, Marek Karu, Rauno Aus | Foto: Helin Potter/SK Tapa/HC Tallinn

Ajal, kui kogu maailma sporditegevus on koroonaviiruse tõttu seiskunud ning Eesti käsipallihooaeg on peatunud, on sobiv teha tagasivaade eelnenule. Käsipall24.ee hakkab rahva ja ekspertide abiga valima möödunud aasta meistriliiga parimaid.

Meie valikute kriteeriumiks olid põhiliselt mängijate statistika ning loomulikult osaletud kohtumised. Meistriliigas peeti tänavu 16 matši ning meie valime parimaid käsipallureid nende põhjal. Seetõttu võivad erinevatel kohtadel mõned sportlased välja jääda, kes ei ole piisavalt mänge pidanud. Otsustasime alustada parimate valimist vasakääre positsioonist.

Siinkohal toome välja, et Käsipalliliidu hääletusel eelmisel aastal sümboolsesse koosseisu valitud Kaspar Lees tänavu sama positsiooni meistriliigas ei mänginud ning seetõttu kohtab teda kindlasti hilisemates artiklites, kuid selle koha palluriks teda pidada ei saa.

Henri Sillaste

Eelmise hooaja finaalide kõige väärtuslikum mängija jätkas ka tänavu kindlaid esitusi. 15 mänguga viskas Sillaste 80 väravat, mis andis talle meistriliiga resultatiivsustabelis kolmanda koha. Serviti raudvaraks saanud koondislane vedas oma võistkonna sarja tippu ning tema kindlate esituste toel võitis Põlva tänavu kuueteistkümnest matšist kolmteist.

Mathias Rebane

Sel aastal komeedina meistriliiga üheks resultatiivsemaks meheks kerkinud Rebane tõestas, et Sillastele on Servitis väärt järelkasvu tulemas. Kindla karistusvisete realiseerijana tuntust kogunud 19-aastane mängumees skooris koguni 33 oma 60st tabamusest seitsme meetri joonelt, realiseerides neid pea 90 protsendiliselt. Kusjuures kahe peale skoorisid Põlva vasakääred 142 väravat oma võistkonna 500st.

Rail Ageni

Vaatamata sellele, et SK Tapa mängumees osales tänavu vaid üheteistkümnes kohtumises, õnnestus tal siiski meistriliiga resultatiivsustabelis saavutada 13. koht. Ageni mõju oma võistkonnale aga alahinnata ei saa ning igakord kui mees platsile jooksis, andis ta oma kogemuse ja suhtumisega noortele meeskonnakaaslastele vajalikku kogemust ja eeskuju.

Rauno Aus

Eesti meistriliiga teisel kohal lõpetanud HC Tallinna mängumees viskas 59 värävat, mis andis talle resultatiivsustabelis kuuenda koha. Pealinna võistkonda tabanud vigastustelaine tõttu mängis Aus mõlemal ääremängija positsioonil. 23-aastane sportlane lõikas kasu tiimi kiirest mängust ning realiseeris talle antud võimalused.

Marek Karu

Sarnaselt Ausile pallis Karu mõlemal ääremängija positsioonil ning suutis oma füüsiliste võimete abil palju kiirrünnakuid realiseerida. Suhteliselt hilja käsipalliga alustanud sportlane areneb HC Tallinna kõvas ääremängijate konkurentsis järgnevate aastate veel kindlasti suurte sammudega. Märkimisväärne on ka fakt, et ainukese oma koha pallurina õnnestus 21-aastasel mehel teenida punane kaart.

Meie valik: Henri Sillaste

HC Tallinna mehed jagasid oma aega olukorra nõudmisel mõlemal äärel ning Agenile sai saatuslikuks vähene mängude arv. Rebasel on veel ees palju aastaid, kus ta selle au endale saada võib ning sel hooajal peab ta veel oma vanemale kolleegile ruumi tegema. Sillaste stoiline rahu ning kindel realiseerimine toovad talle kindlalt tänavuse parima vasakääre tiitli ning esimese koha Käsipall24.ee All-Star võistkonnas.

Hea lugeja, mida arvad sina? Mine Facebookis käsipalligruppi ja anna oma hääl!

 

scroll to top