fbpx
Close

Välismaal mängivad eestlased alustavad nädalavahetusel eurosarjades

Avatar
-Eurosarjades alustavad eestlased | Foto: Erakogu

Tuleval nädalavahetusel alustavad erinevates eurosarjades mitmed välismaal mängivad Eesti käsipallurid.

Selle hooaja Euroopa Käsipalliliidu sarjad on jagatud kolme tugevusastmesse. Kui kõige kõrgema sarja, Meistrite liiga, mängud toimuvad pidevalt ja seal osalev Dener Jaanimaa saab end Euroopa tipus proovile panna koguaeg, siis tuleval nädalavahetusel jätkuvad kohtumised ka kahes alumises sarjas, EHF-i karikavõistlustel ja Challenge Cupil.

Kahest sarjast tugevamas, EHF-i karikavõistlustel, alustab ainukese eestlasena Andris Celminš ja tema koduklubi Velenje RK Gorenje. Esimene kohtumine Serbia klubi Šabaci RK Metaloplastika vastu toimub pühapäeval 6. oktoobril 20.00 serblaste koduväljakul. Velenje mängis veel hooajal 2017/18 Meistrite liigas, samal ajal kui vastaste suurim saavutus euroväljakutel jääb aastasse 2014, kui võideti Challenge Cup. Gorenje algus koduses liigas pole kõige roosilisem olnud, kui nelja vooruga on tabelis vaid kaks punkti. Metaloplastika osaleb ka SEHA-liigas, kus on küll kaotatud kõik kolm senist kohtumist. Mäng on nähtav ehftv kodulehel.

“Hetkel valmistume liigamänguks ning pole veel erilist rõhku sellele kohtumisele pannud. Tahaks võiduteele tagasi saada,” kommenteeris Celminš Käsipall24.ee lehele. “Homsest hakkame keskenduma eurosarjale, kuid kindlasti läheme Serbiasse võidumõtetega.”

Ardo Puna ja Sten Toomla Helsingi IFK alustab võitlust tugevuselt kolmandas Challenge Cup sarjas Austria klubiga Bregenz Handball laupäeval kell 18.00. Soome klubi on hooaega alustanud vastastikkuste tulemustega, kui esimene mäng kaotati ning teine võideti. Bregenzi esimesed kohtumised on olnud väga tagasihoidlikud, kuuest matšist on suudetud võtta vaid üks võit. Teine võitlus selles paaris peetakse 12. oktoobril Austrias.

“Tegemist on tugeva vastasega. Ma mängisin mõned aastad tagasi Põlva Serviti ridades sama meeskonna vastu ja kaotasime kokkuvõttes seitsme väravaga. Kuna tegemist on HIFK-i debüüthooajaga eurosarjades lähme kindlasti võitlema ja andma endast parimat,” ütles Ardo Puna Käsipall24.ee lehele.

“Mul on hea meel, et  ei pea mängima Balti liiga või mõne teise tuttava satsi vastu. Vastase kohtumistest on meil mõned videod, mille töödeldud versioonidega tutvume neljapäeval ja reedel. Tean seda, et vastane on oma liigas viimasest kuuest matšist kaotanud viis ja on hetkel tabelis üheksandal ehk eelviimasel kohal. See annab lootust, et meil on siin paaris omad võimalused ning eesmärgiks on kindlasti sellest ringist edasi pääsemine,” ütles Sten Toomla. “Kindlasti anname endast parima ja vaatame kui kaugele sellega pääseme. Miinuseks võiks tuua selle, et kuna meie Helsingis olev kodusaal ei vasta Euroopa nõuetele, siis meie kodumäng toimub Riihimäe Cocksi saalis, kus oleme pidanud vaid ühe sõpruskohtumise ning sellel nädalal treenime kaks korda. Tahaks samuti tervitada oma venda, kes on mulle toeks olnud ja motiveerinud mind käsipalliga jätkama.”

Samas sarjas lähevad võitlustulle ka Tšehhi liigas mängivad Kristo Voika Nove Veseli TJ Sokoliga ja Martin Grištšuk Praha Duklaga. Esimene neist peab mõlemad kohtumised koduväljakul 12. ja 13. oktoobril Bulgaaria klubi HC Dobrudja vastu. Teine kohtub 5. ja 6. oktoobril KH Kastriotiga Kosovost, kellele eelmine aasta jäi alla HC Tallinn.

“Me hakkame eurosarja matšideks valmistuma täna, kui vaatame videot, kuna meil on need kohtumised alles järgmisel nädalavahetusel. Sel nädalal oleme mänguvabad ja saame rahus vastastele keskenduda. Niipalju, kui ise olen vastaseid näinud, siis meie võimalused on head. Peaasi et noorematel närv vastu peaks,” ütles Kristo Voika Käsipall24.ee lehele. “Lihtsalt öeldes on minul peas vaid võidu ja edasipääsu mõtted.”

“Valmistusime mängudeks vaadates videosid ja trennid on üles ehitatud vastavalt vastaste taktikale,” sõnas Grištšuk. “Peame mõlemad kohtumised omal koduväljakul ning see annab meile lisa enesekindlust. Eesmärk on teha head esitused ja selle läbi vastased alistada.”

Valdar Noodla juhendatav Dicken läheb 5. ja 6. oktoobril kokku Livingston Handball Clubiga Suurbritanniast. Ainukese Eesti klubina eurosarjades  jätkav HC Tallinn alustab teatavasti mänge 12. ja 13. oktoobril Sõle spordihoones.

 

 

scroll to top