fbpx
Close

Välistreenerid tõid Põlvas eestlastele uusi treeningmeetodeid, harjutusi ja teadmisi

Avatar
-talendilaager | Foto: Helin Potter

Läinud nädalal toimus Eesti Käsipalliliidu korraldatuna Tallinnas ja Põlvas tipptasemel treenerite koolitus ja Eesti kuni 16-aastaste koondise talendilaager noormeestele ja neidudele. Intensiivsete päevadega jäid rahule nii koolitajad, treenerid kui laagris osalenud 30 noormeest ja 20 neidu.

Kaheksast eri klubist tulnud 50 noort ning 25 treenerit said nelja päeva jooksul laiapõhjalist koolitust. Lisaks erinevatele treeningutele Mesikäpa hallis tehti teste ja osaleti loengutel Põlva riigigümnaasiumis ja Põlva koolis. Populaarseks osutusid näiteks eratreener Taimi Anijärve loeng toitumisest ning eesmärkide seadmisest karjääris, aga ka ettekanne avalikkuses suhtlemisest, mille viis läbi EOK-i meediaprojektide juht Merili Luuk, kirjutab Eesti Käsipalliliit pressiteates.

Treeninguid vedasid Kalmer Musting, Kaspar Lees, Ella Kungurtseva ja Ragnar Põldma, väravavahtidega tegeles eraldi rahvusmeeskonna rootslasest treener Janne Ekman. Lisaks jagasid koolitusprogrammi raames õpetussõnu ja loenguid Saksamaa Käsipalliliidu noorte peatreener Jochen Beppler, Hispaania ekskoondislane Carlos Prieto ning paljud teised.

“Pean kohe tunnistama, et varasemalt nähtuga võrreldes on Eesti käsipall esiteks teinud suure sammu edasi ja teiseks, on arenguteel võtnud õige suuna. Selline noorte talentide laager koos treenerite koolitusega on suurepärane kombinatsioon. Nii saavad kõik osapooled aru, et vastutus mängijate arengu eest on ühine,” sõnas Beppler.

“Minu jaoks oli kõige positiivsem sel nädalal just mängijate ja treenerite suhtumine. Kõik soovisid õppida, julgesid küsida ja mõistsid, et arenguprotsessi tuleb investeerida. Eesti 15-aastased on täiesti korralikul tasemel, aga loomulikult tuleb nüüd igapäevaselt ja jätkuvalt teha palju tööd,” pani Saksamaa käsipallijuht kõigile südamele.

“Need neli päeva andsid ikka jube palju juurde! Kõik trennid ja loengud olid väga huvitavad, saime nii palju targemaks. Välistreenerite treeningud olid muidugi rasked ka, ikkagi kolm korda päevas, aga kõik läks hästi. See laager andis väga palju motivatsiooni tulevikuks, nii arvasid kõik tüdrukud,” tunnistas 15-aastane HC Tabasalu pallur Johanna Kalgan handball.ee lehele.

Põlva Spordikooli kasvandik Hendrik Kink oli eakaaslasega nõus ja kinnitas, et sama meeleolu valitses noormeestegi hulgas. “Algul arvati poiste seas, et tuleb just füüsilises mõttes raske laager, aga kõik tegevused olid üles ehitatud nii põnevalt, et väsimust ei tundnud keegi,” lausus tänavu Põlva Coopi ridades esiliigadebüüdi teinud Kink.

“Kõige huvitavam oli siin laagris kindlasti just välistreenerite panus. Nad tõid sisse nii palju uut – suhtumist, treeningmeetodeid, harjutusi ja teadmisi. Infot saime palju, aga mitte liiga palju. Igal juhul jäime kõik väga rahule, loodetavasti tuleb selliseid laagreid ja koolitusi rohkemgi,” lisas noor põlvalane.

scroll to top