Valitsev Euroopa meister edenes võistkondliku mänguga finaali

-Hispaania rahvuskoondis | Foto: REUTERS/Scanpix

Käsipalli Euroopa meistrivõistlused jätkusid reede õhtul teise poolfinaaliga Hispaania ja Sloveenia vahel. Pärast esimest võimast lahingut Norra ja Horvaatia vahel oli ka siit oodata võrdset mängu.

Hispaania – Sloveenia 34:32 (20:15)

Hispaania, kes on valitsev Euroopa meister, lootis jõuda oma kolmandasse järjestikusesse selle turniiri finaali. Neil seisis ees Sloveenia, kellele hispaanlased kaotasid viimati 2018. aasta finaalturniiril ning selle järel pole nad kaotusekibedust tunda saanud. Hispaania on juba viiendat korda järjest Euroopa meistrivõistluste poolfinaalis. Teatavasti pääses Sloveenia Euroopa meistrivõistlustele Eestiga samast kvalifikatsiooni alagrupist. Eesti jäi Sloveeniale võõrsil alla nelja ja kodus üheteistkümne väravaga.

Mängu algus möödus sarnaselt esimesele poolfinaalile võrdselt ja üksteist kompates. Väravavahid näitasid häid tõrjeid ning kümnendaks minutiks oli seis 4:4. Edasine kulges nii nagu enne mängu arvatud. Hispaania sai oma tabamused kogemuste pealt pikkade rünnakute pealt ning sloveenia jooksis oma noore koosseisuga kiirrünnakuid. 20. minutil oli Sloveenia sunnitud võtma aja maha, kuna tehniliste vigade tõttu oli Hipaania saanud kolm vastuseta väravat ja teinud seisuks juba 11:8. Enne garderoobi minemist demonstreeris Hispaania tõeliselt efektset võistkonnamängu, kus skoori tuli igalt positsioonilt ning kaasa võeti 20:15 eduseis.

Se dette innlegget på Instagram

Is this the #ehfeuro2020’s best assist? ?? @danisarmiento83 @rfebalonmano #dreamwinremember.

Et innlegg delt av EHF EURO (@ehfeuro)

Kui esimesel poolajal oli Hispaania edu taga just vähene tehniliste vigade arvelt, mida ise oli tehtud vaid kaks ning vastased sunnitud üheksale pallikaotusele, siis teine periood algas samas taktis. Igale Sloveeniale spurdile ja muutusele oli kogenud hispaanlastel justkui lahendus olemas. Kui vastased saidki paar väravat järjest, suutsid nad taas endast piisavalt anda, et edu säilitada. Viimased 10 minutit algasid valitsevate Euroopa meistrite 29:25 eduseisus. Selle järel aga lasi Hispaania natukene liiga vara jala gaasipedaalilt ning minut enne lõppu tõusis Sloveenia ühe värava kaugusele, kuid siis viskas Alex Dushjebaev otsustava värava ning viis oma kodumaa finaali.

Hispaania poolt tabas Dujshebaev kuus korda. Sloveenia poolt viskas Jure Dolenec seitse tabamust

Hispaania kohtub nüüd pühapäevases finaalis Horvaatiaga. Sloveenia ja Norra peavad leppima homse pronksikohtumisega.

Loe lisaks:

Ajaloolises lisaajaga lahingus selgus käsipalli Euroopa meistrivõistlustel esimene finalist
Suurte mängude eel | Käsipalli EM-i poolfinaalides kohtuvad kogemus ja nooruse uljus