Valitsev Euroopa meister sai üllatuskaotuse

Hispaania käsipallikoondis | Foto: Ziga Zupan/Sportida/SIPA/Scanpix

Valitsev Euroopa käsipallimeister Hispaania kaotas Euro Cupi kolmandas voorus võõrsil Austriale 28:29 (11:14), kuid säilitas vaatamata sellele liidrikoha.

Võõrustajad haarasid lõplikult initsiatiivi teise poolaja keskel, kui läksid 20:21 kaotusseisust ette 23:21. Eelviimase minuti alguses viskasid austerlased seisuks 29:27 ja kuigi külalised realiseerisid kaheksa sekundit enne lõpusireeni seitsmemeetri karistusviske, polnud neil viigi püüdmiseks enam aega. Robert Weber tõi Austriale resultatiivseimana kümme tabamust, Hispaania suurimateks skooritegijateks osutusid Adrian Figueras Trejo ja Ferran Sole Sala viie väravaga.

Päeva teises kohtumises alistas Norra peatreener Aleš Pajovici debüütmatšis samuti kodus Rootsi 35:26 (15:16). Mängu teisel poolajal enda kasuks kallutanud Norrale tõi Magnus Jöndal parimana 11 väravat ning Rootsi esisnaipriks kerkis Jim Gottfridsson viie tabamusega.

Kolme vooru järel on Hispaanial ja Norral koos neli ning Rootsil ja Austrial kaks punkti.

Käimasoleval hooajal ellu kutsutud Euro Cupil osalevad valitsev Euroopa meister ning EM-finaalturniiri korraldajamaad, kes on valikmängudest vabad.