fbpx
Close

Valitsus leevendas meistriliiga võistkondade treeningule seatud piiranguid

Avatar
Henri Sillaste ja Kristjan Muuga | Foto: Helin Potter

Eesti valitsus laiendas tänase otsusega võistkondlike sportmängude meistrisarjade tiimide treenimisvõimalusi. Nende alade hulka kuuluvad jalgpall, korvpall, käsipall, võrkpall, saalihoki, jäähoki, ragbi, kriket.

Korraldusega on nüüdsest võistkondlike sportmängude meistriliigade meeskondadel lubatud treenida õues. Tiimide suuruse arvestamisel lähtutakse spordiala rahvusvahelisest võistlusmäärustikust. Lisaks täpsustatakse muudatusega, et selliste võistkondade treeningutel ei kohaldata 2+2 reeglit.

Seni olid 5. maist alates lubatud Eesti täiskasvanute koondise kandidaatide treeningud õues. Selleks et meeskonnal oleks võimalik ühtse tervikuna vabas õhus treenida ning areneda, on vaja luua erisus võistkonnaaladele, kuna kehtiva valitsuse korralduse järgi on ühiselt treeniva rühma maksimaalseks liikmete arvuks määratud kümme.

Seletuskiri toob välja, et arvestades võistkondlike spordialade spetsiifikat ning rahvusvahelisel tasandil kokku lepitud võistlusmäärustikku, on mõistlik teha erisus ka võistkondlike sportmängude võistkondade treeningutele välitingimustes, kirjutatakse Eesti valitsuse kodulehel.

 

 

 

scroll to top