fbpx
Close

Väravavahid, väravavahid ja veelkord väravavahid ehk meie järeldused meistriliiga neljandast voorust

Avatar
-Väravavahid | Foto: Siim Semiskar/Helin Potter

Meistriliigas on seljataga neli vooru ning nüüd järgneb mängudes väike paus, kus võistkonnad keskenduvad karikavõistlustele, eurosarjadele ja koondiste tegemisetele. Enne seda aga vaatab Käsipall24.ee veel tagasi möödunud ringile ning teeme omad järeldused, vaatame kuidas läksid ennustused ning kas meie võtmetegurid olid need, mis said määravaks.

Kõik meeste meistriliiga neljanda vooru kohtumised mängiti kolmapäeva õhtul ning kaks nendest osutusid väga põnevateks. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper alistas HC Tallinna 22:21 (12:7) ja SK Tapa oli 26:23 (14:10) üle Aruküla/Audentesest. Esikohale tõusis aga tiitlikaitsja Põlva Serviti, alistades senise tabelijuhi Viljandi HC 35:22 (16:12).

Väravavahid, väravavahid ja veelkord väravavahid

“Väravavahi tähtsus mängus on umbes 50 protsenti,” ütles Mikola Naum intervjuus Käsipall24.ee lehele ning eilsetes kohtumistes tuli see ka hästi välja. Neljal võistkonnal oli seljataga raske nädalavahetus Balti liigas ning väsimuse pealt suurenes postide vahel seisnud meeste roll veelgi. Mikola Naumi ja Siim Normaku duell Tapa ja Aruküla matšis ning Viktor Nikolajevi ja Armis Priskuse rollid Kehra ja Tallinna võitluses olid väga suured. Naum ja Normak kaitsesid kordamööda karistusviskeid ning Nikolajev ja Priskus näitasid suurepäraseid tõrjeid. Seekord jäid peale Naum ja Nikolajev, kuid kõik mehed tõestasid taaskord, kui tähtis roll neil võistkondades on.

Põlva laiem pink annab neile seeriates suure eelise

Neli Eesti klubi pidasid kuue päeva sees neli mängu ning sellise koormuse üleelamiseks on hetkel jõudu vaid Servitil. Põlva klubi laiast pallurite valikutest oleme kirjutanud korduvalt ning see voor tõi selle taaskord välja. Servitil sai käe valgeks koguni 13 meest. Teistel võistkondadel olid kaod suured, kui Kehral viidi kiirabiga keset kohtumist minema Anton Barouski, Janar Mägit ei saanud platsile üldse saata. Viljandi puudujate nimekiri oli pikk, eesotsas Simon Drõgini ja Sergei Rodjukoviga. Meistriliigast saavad küll tiimid nüüd väikse puhkuse, kuid osadel meeskondadel ootavad järgmisel nädalal ees karikamängud ning HC Tallinnal, kelle vigastatute nimekiri on samuti pikk, lisaks veel tähtsad kohtumised eurosarjas.

Nii põnevat tabeliseisu lähitulevikust ei mäleta

Põlva võttis tabelis tagasi liidripositsiooni ning kaheldav on, kas nad selle enam kellelegi teisele loovutavad. Kuid nende seljataga toimuv on väga intrigeeriv. Järgmisena tulevad viie punkti peal Tapa ja Viljandi ning eelmise hooaja hõbeda ja pronksi tiimid Tallinn ja Kehra on tõrjutud tabelis koguni neljandale ja viiendale positsioonile. Tõe huvides tuleb küll tõdeda, et üks voor on küll veel minna ja asjad võivad võrdsete tiimide duellides veel palju muutuda, enne kui kõik võistkonnad teineteisega korra kohtunud on. Kuid igaljuhul tõotavad senised mängud väga põnevat jätku käsipalliaastale.

BOONUS: Võtmetegurid ja meie ennustused

Ennustused: Taaskord panime oma ennustustest kolmest kolm pihta.

Võtmetegur: Kas väravavahtide duellis jääb peale Mikola Naum või Siim Normak?

Võib vist öelda, et väravavahtide panus selles kohtumises otsustas mängu saatuse ning seekord jäi duellis peale Mikola Naum.

Võtmetegur: Kui palju on Viljandil jõudu neljandaks mänguks seitsme päeva sees?

Mängu tulemusest ja Viljandi koosseisust tuli välja, et mulkidel lihtsalt ei piisanud jõudu Serviti pika pingi vastu võitlemiseks.

Võtmetegur: Kas Tallinn või Kehra on paremini taastunud nädalavahetuse Balti liiga kohtumistest?

Kumbki võistkond oma parimat esitust ei näidanud ning otsustavaks said teised faktorid.

Meistriliiga tabeliseis:

1. Põlva Serviti 4 3 0 1 124:86 6
2. Viljandi HC 4 2 1 1 103:101 5
3. SK Tapa 4 2 1 1 93:97 5
4. HC Tallinn 4 2 0 2 96:91 4
5. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 4 2 0 2 93:94 4
6. Aruküla/Audentes 4 0 0 4 81:121 0

Parimad väravakütid: Dmõtro Jankovski (Kehra) – 26, Aleksander Oganezov (Tapa) – 25, Henri Sillaste (Serviti) – 23, Kaspar Lees (Tallinn) – 22, Volodimir Maslak (Viljandi), Mathias Rebane (Serviti) ja Rauno Aus (Tallinn) – 17 väravat.

Meistriliiga 5. voor:

29.10.  19:00  HC Tallinn – Viljandi HC

30.10.  19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Aruküla/Audentes

06.11.  19:00  Põlva Serviti – SK Tapa

LOE LISAKS:

EELVAADE | Meistriliiga neljandas voorus lähevad kokku liidrid ja eelmise hooaja poolfinalistid

 

 

 

 

scroll to top