Variku viimase sekundi tabamus vedas Siuntio nelja parema hulka

-Sten Maasalu ja Ott Varik | Foto: Helin Potter

Soome meistriliigas peeti eile kahe eestlaste koduklubi vahel tõeline põnevuslahing, kui 13. voorus kohtusid Sten Maasalu ja Ott Variku Siuntio IF ja Ardo Puna Helsingi IFK. Mängu lõpufaasis nähti nii punast kaarti, karistusviset kui viimase sekundi lahendust.

Helsingi IFK – Siuntio IF 27:28 (14:16)

Soome meistriliiga jaguneb pärast põhiturniiri kahte tugevusgruppi, kus esimesed ja tagumised neli tiimi suunduvad mängima omavahel. Selles kohtumises oligi kaalul koht ülemises rühmas, kuna Siuntio paiknes neljandal ning HIFK viiendal kohal.

Kohtumine algas nendele võistkondadele omaselt väga pingeliselt. Esimesel poolajal kumbki tiim rohkem kui kaheväravalist edu sisse ei saanud. Teise perioodi alguses läks SIF küll korraks neljaga ette, kuid koduvõistkond tegi vahe siiski tasa ning lõpuminutiteks oli oodata tõelist põnevusetendust.

27:27 seisult võttis HIFK-i peatreener 22 sekundit enne lõppu aja maha ning Siuntio võit tundus väga kaugel. Kuid järgneval rünnakul kaotas pealinna võistkonna mängija Niclas Ahlgren palli, mille röövis Varik ning suundus kiirrünnakusse. Siis aga takistas äsja mänguvahendi kaotanud Ahlgren eestlast reeglite vastaselt ning Siuntiole määrati karistusvise ja Helsingi tiimile punane kaart.

Karistusviset astus Varik ise realiseerima. Kuigi seda koheselt tal realiseerida ei õnnestunud, siis põrkas pall talle nii õnnelikult tagasi, et jätkuolukorras suutis eestlane skoorida ja Siuntio sai tähistamist alustada.

Varik panustas Siuntio võitu viie tabamusega, sama arvu väravaid sai kirja ka Sten Maasalu. HIFK-i resultatiivseim oli Niclas Ahlgren kümnega. Ardo Puna skooris kaks korda.

Soome meistriliigat juhib 13. vooru järel Dicken (23 punkti), neile järgnevad BK-46 ja Cocks (mõlemad 21). Siuntio asub tabelis neljandal kohal (15) ning HIFK on viies (11).

Vaata videost mängu põnevaid viimaseid hetki, kus nähti nii punast kaarti, kui Variku otsustavat tabamust: