fbpx
Close

Värske Islandi karikavõitja Molkova: uskumatud emotsioonid!

Avatar
-Alina Molkova | Foto: Erakogu

Islandil peetakse sel nädalavahetusel kohalike käsipallikarikavõistluste finaalmänge. Naiste seas triumfeeris Reykjaviki Valur, kelle ridades sai karikavõitu maitsta ka Eesti koondislane Alina Molkova. Finaalis alistas Valur mulluse Islandi meistri ja karikakaitsja Reykjaviki Frami 24:21 (13:11).

Poolfinaal toimus neljapäeval ning seal oli Valur väravatevaeses mängus 17:12 (9:5) üle IBV Vestmannaeyjarist. Finaalkohtumist kuulsas Laugardarlshöllis – mis näinud näiteks Bobby Fischeri ja Boriss Spasski legendaarset male MM-lahingut – alustas Valur 1500 pealtvaataja silme all aktiivselt. 11. minutiks saadi 6:2 ette, kuid kaheksa minutit hiljem oli tablool viik 8:8, vahendas Eesti Käsipalliliit.

Poolaja lõpp kuulus jälle Valurile ning Molkova tabamus viis naiskonnad vaheajale 13:11 seisul. Teisel pooltunnil lisas Valur tempot ja rebis vahe juba kaheksalegi väravale ning võttis lõpuks 24:21 võidu. 19-aastane Islandi koondislane Lovisa Thompson viskas üleplatsineiuna üheksa väravat, Molkova piirdus ühega.

“Uskumatud emotsioonid – nii võimas elamus suures saalis rohkearvulise publiku ees mängida ja veel karikas võita,” rõõmustas Molkova. “Nii poolfinaalis kui täna olid väga pingelised mängud, aga müts maha meie treenerite ees, kes tegid hea ettevalmistuse nii füüsiliselt kui mentaalselt.”

Molkova pole alati Valuri esindusnaiskonnas põhitegijate hulgas, ent just karikafinaalis sai palju vastutust. “Neljapäeval mängisin ehk kümmekond minutit, aga finaalis pool tundi. Minu peamine ülesanne oli kaitsetöö ja hoidsin päris hästi kinni mulluse Islandi parima käsipalluri, paremäär Thorey Rosa Stefansdottiri,” kirjeldas värske karikavõitja.

“Ise viskasin avapoolaja viimase värava, kui pääsesin kiirrünnakule. Ehkki vastas oli veel üks kaitsja, õnnestus ta üle mängida ja meie eduseisu suurendada. Olen väga rahul meie naiskonna esitusega ja õnnelik, et saime karika pea kohale tõsta,” lisas kolmandat hooaega Islandil mängiv Molkova.

scroll to top