Venemaa ja Holland jätkavad EM-il täiseduga

-Venemaa naiste käsipallikoondis | Foto: AFP/Scanpix

Prantsusmaal toimuvatel Euroopa naiste käsipallimeistrivõistlustel jätkavad vahegrupiturniiril täiseduga Venemaa ja Holland.

Venemaa alistas I-vahegrupis Serbia 29:25 (16:13). Tasavägiselt kulgenud avapoolajal tõid venelannad mängu murrangu viimasel kümnel minutil, kui tegid 9:9 viigiseisult 5:0 vahespurdi. Teisel poolajal suutsid serblannad kahel korral kaotusseisu kahele tabamusele mängida, kuid venelannad viskasid 18:16 eduseisust kaks vastuseta väravat ning võtsid lõpuks neljatabamuselise võidu. Venemaa resultatiivseim mängija oli Darja Dmitrjeva ja Serbial Katarina Krpez Slezak võrdselt seitsme väravaga.

Teises pühapäevases kohtumises tegid Rootsi ja Prantsusmaa 21:21 (14:11) viigi. Rootsi võitis avapoolaja tänu 10:10 viigiseisult tehtud 4:1 vahespurdile kolme väravaga. Kümme minutit enne matši lõppu juhtis Rootsi 19:16, kuid Prantsusmaa seadis jalule viigi 19:19. Rootsi pääses veel kahel korral ette, kuid Prantsusmaal oli mõlemal juhul vastus võtta. Rootsi suurimaks skooritegijaks osutus Isabelle Gullden kuue ja Prantsusmaal Alexandra Lacrabere viie tabamusega.

Venemaa juhib vahegruppi kuue punktiga. Järgnevad Prantsusmaa viie, Rootsi kolme ning Serbia, Montenegro ja Taani kahe silmaga. Prantsusmaa ja Rootsi on pidanud neli ning ülejäänud naiskonnad kolm kohtumist.

II-vahegrupis sai Holland 29:24 (11:10) jagu Rumeeniast. Holland libises vastasel eest ära teise poolaja alguses, kui läks ette 15:11. Seejärel tegi tulpidemaa koondis 5:0 vahespurdi seisuks 21:13. Lõpusireen fikseeris eelmise EM-i hõbeda viieväravalise võidu. Hollandile tõid Debbie Bont ja Lois Abbingh parimatena kuus väravat ning Rumeenia tulemuslikuim oli Eliza Iulia Buceschi kaheksa tabamusega.

Kaks punkti kirjutas turniiritabelisse juurde ka Ungari, olles 26:25 (12:10) üle Saksamaast. Kuigi mäng kulges tasavägiselt, pääsesid sakslannad esimest korda juhtima 50. minutil, kui 13:16 kaotusseis pöörati 21:20 eduks. Eelviimasel minutil juhtis Saksamaa 25:24, kuid lõpuks võtsid ungarlannad üheväravalise võidu. Otsustava tabamuse eest hoolitses üheksa sekundit enne sireeni Noemi Hafra. Ungari resultatiivseim mängija oli Viktoria Lukacs seitsme ja Saksamaal Alicia Stolle üheksa väravaga.

Holland on vahegrupi liidrina kogunud kuus punkti. Järgnevad Rumeenia, Saksamaa ja Ungari nelja ning Norra kahe silmaga. Hispaania pole punktiarvet avanud. Saksamaa ja Ungari on pidanud neli ning teised naiskonnad kolm mängu.