Venemaa pääses poolfinaali, Montenegro võitis ellujäämismängu

-2018. aasta naiste EM-i logo | Foto: Internet

Prantsusmaal toimuvatel naiste käsipalli Euroopa meistrivõistlustel tagas esimesena koha poolfinaalis Venemaa, kes alistas I-vahegrupi neljandas voorus Taani 32:21 (14:9).

Taanlannade viimane eduseis oli 2:1, mille järel venelannad tegid 5:0 vahespurdi. Taani jõudis avapoolajal viiel korral kolme värava kaugusele, kuid väiksemaks ei suutnud nad vahet vähendada. Venemaa võitis poolaja nelja ja kogu mängu 11-väravalise ülekaaluga. Venemaa resultatiivseim mängija oli Anna Vjahhireva üheksa ning edasipääsulootused minetanud Taanil Kathrine Heindahl viie tabamusega.

Õhtul toimunud Balkani derbil oli suur kaal, sest kaotus oleks kriipsu peale tõmmanud nii Serbia kui Montenegro medalivõimalustele. Avapoolaja esimest poolt dikteeris Montenegro, kes läks ette 10:9. Seejärel viskasid serblannad viis vastuseta väravat ning võitsid poolaja kolme tabamusega. Teisel poolajal juhtis Serbia 19:17, kuid Montenegro seadis jalule viigi. Viimast korda olid serblannad ees 23:22 ja viimast korda nähti viigiseisu 52. minutil, kui tablool särasid numbrid 24:24. Montenegro läks juhtima 28:25 ning võttis lõpuks napimatest napima 28:27 (12:15) võidu. Montenegro suurimateks skooritegijateks osutusid Durdina Jaukovic, Majda Mehmedovic ja Milena Raicevic kuue ning Serbial Katarina Krpez Slezak 12 tabamusega.

Edasipääsu taganud ja vahegrupis esikoha kindlustanud Venemaa juhib turniiritabelit täisedu kaheksa punktiga. Edasipääsulootusi hellitavad ka Prantsusmaa viie, Montenegro nelja ning Rootsi kolme silmaga. Poolfinaaliuks jääb seekord suletuks Serbia ja Taani jaoks, kellel on kaks punkti.

Prantsumaale piisab edasipääsuks viimases voorus viigist Serbia vastu. Montenegrot rahuldab kohtumises Taaniga ja Rootsit matšis Venemaaga vaid võit, lisaks sellele peab Montenegro lootma, et Prantsusmaa komistab ning Rootsi vajab abi nii Serbialt kui Taanilt.