VIDEO | Johannsoni kerkis Steaua võidumängus võtmerolli

-Martin Johannson | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallikoondise kapteni Martin Johannsoni koduklubi Bukaresti Steaua alistas Kagu-Euroopa klubisid ühendavas SEHA-liigas võõrsil Skopje Metalurgi 29:28 (13:15).

Pärast kahe väravaga kaotatud avapoolaega haaras vigastuste tõttu Skopjesse vaid kaheksa väljakumängija ja kahe väravavahiga sõitnud Steaua ohjad ning läks 38. minutil ette 18:16. Üheksa minutit enne lõppu juhtisid rumeenlased 24:23, kuid makedoonlastel õnnestus omakorda 26:25 ette minna. 55. minutil Johannson viigistas ning minut hiljem viis külalised juhtima. Eelviimasel minutil viskas Johannson Steaua eduseisuks 29:27 ja kuigi võõrustajad suutsid ühe värava tagasi mängida, kuulus napimatest napim võit rumeenlastele.

Johannson sooritas seitse pealeviset, millest viis tabas. Eestlasest oli Steaua poolelt resultatiivseim vaid Gabriel Florea, kuid rumeenlase kuuest väravast neli sündisid seitsmemeetri joonelt. Lisaks Johannsonile kirjutasid võitjate poolelt viis tabamust isiklikku kontosse Marin Vegar ja Octavian Bizau. Metalurgi suurimaks skooritegijaks osutus Aleksander Spende kuue väravaga.

Teises kolmapäevases kohtumises sai Prešovi Tatran võõrsil 36:25 (17:11) jagu Niši Železnicarist.

Kaheksa vooru järel hoiab viimased kaks mängu võitnud Steaua 15 punktiga viiendat kohta, kuid teisel positsioonil olevast Skopje Vardarist jäädakse vaid ühe võidu kaugusele. Metalurg on nelja silmaga eelviimasel ehk üheksandal kohal.