fbpx
Close

VIDEO | Kehra üle mänginud HC Tallinn tahab seniste käsipallikantside valitsemisaja lõpetada

Avatar

Eesti käsipallimeistrivõistlused on tänavusel hooajal kujunemas väga põnevateks, kui teisipäeval Kalevi Spordihallis toimunud kahe tiitlipretendendi HC Tallinna ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi heitluses jäi 29:25 peale mullune neljas klubi ja tänavu juba karikavõidu napsanud HC Tallinn.

HC Tallinn, kes järk järgult on pealinnas üles ehitamas pika visiooniga profiklubi, keeras mängu enda kasuks teisel poolajal, kui hooaja esimese liigakaotuse saanud kehralased ei suutnud oma võimalusi piisavalt hästi realiseerida ning kodumeeskond sai joosta kiirrünnakutesse.

“Mäng oli pingeline ja väga närviline, kuna kaks enam-vähem võrdset meeskonda mängisid. Me olime natukene vastu seina, et vahe ei jääks liiga suureks, oli vaja kindlasti võita. Kaitse ja väravavaht toimisid, kiirrünnakud olid need, mille pealt me ette saime. Aga mingil hetkel, kui neid kiirrünnakuid enam ei tulnud ja noor võistkond nagu meil on, tundus, et poistel tekkis vahepeal juba väike võiduhirm. Õnneks paar väravat ja asi lahenes ära,” rääkis HC Tallinna peatreener Jüri Lepp.

HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi juhendaja Kaupo Liiva lisas omapoolse vaate: “Viskasime päris palju 6-meetri pealt väravavahile pihta, kust just peaks sisse viskama. Sealt põrkusid pallid tagasi Tallinnale ja Tallinn väga teravalt tuli kiirrünnakutega peale. See saigi saatuslikuks. Lõpus andis natukene küll võimalust, aga jaks oli juba meestel otsas. Tubli võitlus selles osas, et panid lõpuni välja, kuigi jäime pikalt maha. Selle positiivse peab kaasa võtma.”

Viimased seitse aastat on Eesti käsipallimeistrivõistlustel medalid jaganud Põlva Serviti, HC Kehra ja Viljandi. Seejuures tiitel on Põlvast või Kehrast välja rännanud alates 1992. aastast kõigest kahel korral. HC Tallinn on võtnud kindlaks sihiks juba tänavu tugevate käsipallikantside ülemvõimu mõra lüüa. Detsembris teenitud karikavõiduga tehti sellega juba ka algust.

“See aasta on päris huvitav see Eesti meistriliiga ja karikavõistlused. See on ainult positiivne, et siia Tallinnasse tuleb ka suur käsipall ja täna oli isegi üle pika aja hea atmosfäär saalis. Päris palju rahvast ja tore oli. See tõstab ainult liiga taset ja on positiivne,” kiitis Liiva.

“Eks senised mängud on seda näidanud, et hooaja esimese poole kõige tähtsam mäng oli karikavõistlused ja selle me suutsime oma tugevate rivaalide ees ära võita. Eks me nüüd sihime… selle hooaja kõige tähtsamad on Eesti meistrivõistlused ja need otsustatakse kevadel. Nüüd tuleb targalt ja hästi valmistuda selleks, et kevadel olla väga heas hoos,” arvas Lepp.

Nii HC Tallinna peatreener Jüri Lepp kui ka HC Kehra juhendaja Kaupo Liiva usuvad, et nende tiimid on piisavalt hästi komplekteeritud, et kevadel võidu eest mängida. Aga Lepa kogemused ütlevad, et Põlva Serviti saab taas olema kõige kõvem pähkel, mida tiitli võitmiseks tuleb hammustada.

“Materjal loomulikult on olemas, aga nagu ma räägin, et stabiilsus on vaja leida. Meil on tegelikult iga aasta olnud erinev koosseis just tagaliinis, mis on väga oluline. Eelmisel aastal meil (Janar) Mägi ja (Andrei) Vakhnovich ei olnud, nüüd on need olemas, vasak käsi olemas, hea pommitaja, mõlemad mehed pommitajad olemas, kiire mängujuht… ma arvan, et kõik on olemas muidugi,” vaatas Liiva.

“Eks me oleme kõvasti tööd teinud ja kogenud mängujuht Uku-Tanel Laast liitus ka meiega. Kindlasti eesmärgid on suuremad ja püramiid on meil Tallinnas noorte hulgas päris lai. Kindlasti konkurents sellesse võistkonda aina raskemaks läheb. Plaanid on suured ja eks need on alles esimesed sammud,” kommenteeris Lepp oma tiimi kohta ja puudutas kergelt ka Kalmer Mustingu juhendatavat Põlva Servitit: “Põlva on esimesel poolaastal väga rabe olnud, aga nüüd on nad väga tugevalt hakanud ennast täiendama. Täna on nad selgelt kõige kõvemini komplekteeritud.”

Põhiturniiril on esikolmikul nüüd omavahel kõik mängud peetud ning kaarte võivad segada veel vaid kohtumised eeldatavalt nõrgemate meeskondade vastu. Põhiturniir lõpeb veebruari keskel.

Tabeliseis (30.jaanuari seisuga):

scroll to top