Viimsi hoidis tähtsa võiduga veerandfinaali võimalused elus

Kristo Järve ja Viimsi/Tööriistamarket | Foto: Helin Potter

Meeste esiliigas sai HC Viimsi/Tööriistamarket juba kolmanda järjestikuse võidu, alistades kodus HC Kehra/Primendi 26:23 (14:10). Vähemalt ajutiselt tõusti ka veerandfinaaliviivale kuuendale kohale, kuid lähikonkurentidel on kaks mängu vähem peetud ning Viimsil ees vaid üks kohtumine, viimases voorus liigaliidri Põlva/Arcwoodi vastu.

Külalised Kehrast saabusid Viimsisse peatreener Janar Mägita, nagu ka mitme tavapäraselt meeskonda tugevdava esindustiimi pallurita, sest HC Kehra/Horizon Pulp&Paper pidas samal ajal meistriliigamängu Viljandi HC vastu. Detsembri algul Kehras oli kodumeeskond võitnud tulemusega 36:30, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Viimsis algas kohtumine vägagi võrdselt, veerand tundi kulges sarnaselt – külalised läksid ühe väravaga ette, võõrustajad viigistasid. 16. minutil tegi Arlo Talmar viimsilaste kasuks 6:5, kohe lisas Mart Varik edu ning 20. minutil tuli Talmari tabamusest juba 10:6. Kehra sai järele, Viimsi põgenes jälle eest ja Owe-Martti Lemsalu kasvatas edu 14:9 peale.

Teise pooltunni algul vähendasid külalised korraks vahe kolmele väravale. Hoolimata mitmest eemaldamisest, viskas Viimsi aga siis seitsme minutiga neli vastuseta väravat ning pärast Talmari tabamust juhiti 40. minutil 19:12. Vaikselt, aga kindlalt hakkas Kehra seejärel lähemale tulema.

Kaks järjestikust väravat Indrek Lillsoolt tõid 54. minutil seisuks 24:20 ja sarnane “duubel” Jaan Kaugelt seadis lõpuvileks tabloole Viimsi võidunumbrid 26:23. Lemsalu tabas võitjate poolel üheksa, Talmar viis ning Varik ja Jarno Nurm kolm korda. Kaotajatest viskasid ekskoondislased Kauge ja Lillsoo viis ning Tanel Vilks neli väravat.

Huvitava faktina tasub mainida, et Kehra ei mänginud kordagi vähemuses, samas, kui mängu võitnud Viimsi teenis seitse kaheminutilist karistust. Viimsil on nüüd, nagu Kehralgi, 12 punkti, ent omavaheliste mängude võrdlus seab kehralased viiendaks. Lisaks on Viimsil veel pidamata üks, Kehral aga kolm kohtumist.