Viimsi võttis esiliigas dramaatilise võidu, Põlva/Arcwood kindlustas liidrikohta

-Põlva/Arcwood | Foto: Helin Potter/EKL

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste esiliigas võttis kahe kaotuse kõrvale esimese võidu Viimsi, kes alistas võõrsil Kehra/Primendi 27:26 (12:12).

Avapoolaeg lõppes viigiliselt 12:12, kusjuures tabloolt käisid läbi pea kõik viigiseisud. Vaid 6:6 ja 8:8 jäid puudu, sest neil hetkedel suutis Viimsi kahe väravaga juhtima minna. Peab mainima sedagi, et külalised mängisid kaheksa minutit avapoolajal vähemuses.

Teine pooltund algas paljuski sarnaselt, kuid seisul 17:17 realiseeris 15-aastane kehralane Pavel Gavriljuk kaks karistusviset. Viimsi lubas kodumeeskonnal eduseisu nautida üle viie minuti, kuniks Mart Kallaspooliku viskest jälle 21:21 viik tuli. Andreas Lill viis 52. minutil uuesti juhtima Viimsi, kuid Kehra/Primend vastas 3:0 vahespurdiga.

Mullu põhiturniiril vaid ühe võidu kogunud Viimsi ei alistunud – Lille ja Ats Pinnoneni väravad tõid 24:24 viigi. Kolm minutit enne lõppu viis Kristjan Luuk Kehra 26:25 ette, kuid siis kerkis kangelaseks Kallaspoolik, kelle kaks tabamust viimasel minutil kindlustasid Viimsile võidu. Pinnonen viskas võitjate kasuks kaheksa, Lill kuus ja Gregory Torger viis väravat, kaotajate täpsemad olid Gavriljuk ja Luuk seitsme tabamusega.

Kahel eelmisel hooajal esiliigas pronksi võitnud Põlva/Arcwood võõrustas HC Tallast, kes oli sõiduks Põlvamaale kokku saanud vaid kaheksa pallurit. Kohtumise esimesed minutid kujunesid kahe mehe viskevõistluseks, sest kui seis oli 4:3 oli nii ekskoondislase Raido Peedomaa kui tänase noortekoondislase Martti Viitkari arvel kolm tabamust.

Viimane viigiseis tablool oli 6:6, siis hakkas kodumeeskond vaikselt eest libisema. 24. minutiks juhiti 14:9, ent mitu kaheminutilist karistust ja Tiit Neeme punane kaart rikkusid veidi mängurütmi. Poolajaks oli põlvalaste edu 16:12, riietusruumist tulles visati aga kuus vastuseta väravat ja hoiti pealinlasi seitse minutit kuival.

Vahepeal algas uuesti duell Peedomaa versus Viitkar, kes kordamööda tabasid. 46. minutiks juhtis Põlva/Arcwood 29:16, lõpuvile kõlades olid võidunumbrid 36:26. Peedomaa viskas 11, Rene Volt kuus, Markus Käo ja Margo Piksööt viis väravat. Kaotajatel tabas esmaspäeval 18. sünnipäeva tähistav Viitkar lõpuks 13 korda, Kermo Pilden lisas neli väravat.

Ebaühtlases liigatabelis on Põlva/Arcwood ja HC Tallinn 2 kogunud neli punkti (kahest mängust), Tartu Ülikoolil on kaks (ühest) ja HC Viimsil samuti kaks (kolmest) silma. Ülejäänud neli tiimi on hetkel punktita, neist pole Tallinna Oskar veel mängudega alustanudki.