Viljandi astus sammu pronksmedalile lähemale

-Viljandi HC | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli Eesti meeste meistriliigas mängiti pühapäeval pronksiseeria avakohtumine. Kodusaalis sai Viljandi HC 28:24 (15:13) jagu HC Tallinnast ning asus kahe võiduni peetavat seeriat juhtima. Teine mäng toimub teisipäeval Kalevi spordihallis ning kui vaja, siis kolmas järgmisel laupäeval uuesti Viljandis.

Kohtumise avapoolaeg kulges vägagi omapärase, ent samas põneva käsikirja järgi. Külalised põgenesid kuue minutiga 5:1 juhtima, kui mulkidel ei õnnestunud suurt midagi – pallikaotuste ja valesöötude kaskaad aitas Tallinnal jätkuvalt kiirrünnakuid saada. Viljandi tagasituleku algatas Kristo Voika täpne karistusvise, kuid peamine oli, et kaitse saadi pidama.

Nimelt hoidis kodumeeskond pealinlased koguni tosin minutit kuival. Viljandi tegi 5:0 vahespurdi, kuid Kaimar Leesi värava järel oli 8:7 ees jälle Tallinn. Siis astus peaossa Rasmus Ots, kelle sooritus 22. minutil oli ilmselt kogu mängu vägevaim. Eesti koondise esiväravavaht tõrjus mõne sekundi sees kolm järjestikust vastaste pealeviset.

Viljandi pallurite emotsioon tõusis lakke ja mitu kiirrünnakut hiljem – nende vahele mahtus veel paar Otsa tõrjet – olid võõrustajad ees 12:8. Voika oli selleks ajaks visanud pea sama palju väravaid kui HC Tallinn kokku ehk seitse. Kuid meistriliigas debüteeriv tegev noor klubi on lõppeval hooajal juba tõestanud, et alla ei anta ning vaheajaks oli seis 15:13.

Teise pooltunni algul vähendas Robin Obergi tabamus vahe minimaalseks, aga siis leidis Viljandi uue käigu. Väravaid tuli erinevatelt palluritelt ja kuigi Tallinngi üritas mitmekülgselt rünnata, jäi enamik viskeid ikka ja jälle Otsa näppudesse. 41. minutil tegi Voika karistusvise seisuks 21:15 ja kümme minutit hiljem tuli Kristo Järve kavalast sooritusest juba 25:17 ning mäng oli tehtud.

Mõlemad peatreenerid andsid mänguaega kõigile palluritele ja lõpuvile kõlades olid Viljandi võidunumbrid 28:24. Voika arvele jäi lõpuks 12 tabamust, Järve toetas seitsme ja Kristjan Koovit kolme väravaga. Kaotajate poolel oli täpseim mängu lõpus hoogu sattunud vasakäär Marek Karu, kes tabas kuus korda. Oberg ja Marko Slastinovski lisasid neli väravat.

“Kõigis viimastes mängudes oleme alustanud kehvasti ja ei oskagi öelda, millest see tingitud,” lausus võitjate juhendaja Marko Koks. “Täna tulime kaotusseisust kenasti välja, Rasmus oli väravas hea, aga sai palju abi ka kaitselt. Peame rohkem stabiilsust leidma, et eduseisus mitte keskendumist kaotada. Teisipäeval on juba uus mäng.”

Tallinna peatreener Jüri Lepp leidis lisaks vastaste väravavahile teisegi kangelase. “Olime suurtes raskustes Rasmus Otsaga, kes tegi hea partii. Aga vanameister Kristo Järve oli täna ka väga kõva! Kui saime kiireid joosta, kõik toimis, positsioonirünnakul oli meil selgeid probleeme. Tuleb teisipäeval kõvasti juurde panna,” sõnas Lepp.

Teisipäeval kohtuvad meeskonnad teistkordselt, kohtumine algab Kalevi spordihallis kell 19.00 Täpsel samal ajal tulevad Põlva Mesikäpa hallis kullaseeria avamänguks platsile Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper.