Viljandi avas A-klassi meistrivõistlustel võiduarve

-Hendrik Koks | Foto: Helin Potter

Noormeeste A-klassi meistrivõistlustel peeti järjekordne kohtumine, kus Viljandis sai kohalik Spordikool tulemusega 28:24 (12:12) jagu Tallinna Spordikool/HC Tallasest ning kirjutas nii tabelisse esimesed punktid. Põlva Spordikoolil on kümme silma, Tallinn ja SK Tapa pole punktiarvet veel avanud

Eeldatavalt võis oodata tasavägist heitlust – mõlemad meeskonnad olid seni küll Põlva Spordikoolile kaotanud, ent kubisesid nii meistri- kui esiliigakogemusega palluritest. Kohtumise algus seda tõestaski, sest kümne minuti jooksul ei saanud kumbki tiim enamat kui üheväravalist edu, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Siis tabas kodumeeskonna poolel kahel puhul järjest Aleksander Pertelson ning korra Hendrik Koks ning Viljandi Spordikool oli 6:4 ees. Peagi viskas kaks järjestikust väravat Mihkel Lõpp, mulgid juhtisid 8:5 ning Tallinna Spordikool/HC Tallase peatreener Jüri Lepp võttis minutilise mõtlemisaja.

Seal räägitu toimis, sest järjest tabasid Martin Nerut, Kalev Kütt ja Jan-Eerik Raudhäiding ning seis oli viigis. 27. minutil sai Viljandi uuesti kahega ette, kuid poolajavileks tuli Greg Gornischeffi väravast 12:12 viik. Teine pooltund jätkus sarnaselt – võõrustajad said paari väravaga eest, külalised tulid järele.

Kuniks pärast Pertelsoni väravat tabas platsi noorim pallur Robin Liinsoo 44. minutil seisuks 20:16. Uuesti suutis Tallinn pärast Kermo Pildeni väravat vahe kahele vähendada, kuid eemaldamised ja punane kaart Andreas Klammerile aitasid Viljandil teenida karistusviskeid, mida Koks kindlalt realiseeris.

Liinsoo tegi 50. minutil Viljandi edunumbriteks 24:19 ja ehkki pealinnatiim tuli kolme järjestikuse tabamuse abil veel lähemale, sai Viljandi 28:24 võidu. Koks viskas lõpuks 11, Lõpp kaheksa ja Pertelson viis väravat. Kaotajate poolel tabasid Pilden ja Nerut kuus ning Edgar Thomas Nero Trumm neli korda.