fbpx
Close

Viljandi ja Tallinn käisid Leedus vormi lihvimas

Avatar
-HC Tallinn | Foto: HC Tallinn

Viljandi HC ja HC Tallinna meeste käsipallimeeskonnad osalesid nädalavahetusel Leedus kaheksa klubi osavõtul toimunud turniiril Jono Cup.

Tallinn alistas pühapäeva turniiri 7.-8. koha mängus Poola võistkonna Olsztyni Szczypiorniaki 30:14. Turniiri võitis Valgevene profimeeskond Hrodna Kronon, kes oli finaalis üle Alytuse Varsa-Stronglasasest 35:34. HC Tallinn kaotas reedel Krononile 25:35 ning laupäeval HC Vilniusele 28:21 ja Kaunase Tehnikaülikooli võistkonnale Azuolas 21:24. Viljandi sai viienda koha.

Tallinna peatreener Jüri Lepa sõnul täitis rahvusvaheline turniir igati oma eesmärki. “Kogemuste mõttes ülivajalik turniir, mis toimus kihvtis 3400 pealtvaatajat mahutavas spordisaalis Alytuses. Meie mängijad said väärt kogemusi erineva koolkonna vastu mängides. Üldfüüsiliselt ja kiiruselt me kellelegi alla ei jäänud, kuid olukordade lahendamisel nii kaitses kui rünnakul on meie noortel meestel veel kõvasti õppida. Täistempot me igas mängus peale ei pannud ja mängijaid ribadeks ei tõmmanud, kuna algaval nädalavahetusel 31. augustist kuni 2. septembrini toimub ka veel kodune Tallinn Men Handball Cup Kalevi spordihallis. Kahe nädalavahetusega 9 mängu on isegi noortele meestele üldfüüsiliselt päris suureks koormaks. Peaasi, et ettevalmistusperioodi vigastusteta läbime ning põhihooajaks kõik rivis oleksid,” lausus Lepp.

“Leedu klubikäsipall on juba aastaid olnud väga ühtlane, kus viimaste aastate jooksul on liiga veerandfinaalis põhihooaja esimene kaotanud kaheksandale ja välja kukkunud. Eks oma osa ka linnade tugeval toetusel klubidele – Alytuse, Vilniuse ning Kaunase meeste võistkonnad saavad linna käest vahemikus 75 000 – 100 000 eurot tegevustoetust hooaja kohta ning spordisaali tasuta. Paljud välismaal mänginud kogenud leedulased on tagasi kodumaale naasnud ning kodust klubikäsipalli tugevdamas. Samuti osalevad Kaunase Granitas, Kaunase Tehnikaülikool KTU, Vilniuse Sviesa ning Klaipeda Dragunas eurosarjas. Kui kodune konkurents on tugev, siirduvad paremad pidevalt välismaale ja koondis saab väärt järelkasvu,” lisas Lepp.

JONO CUP paremusjärjestus:

1. Hrodna Kronon (Valgevene)
2. Alytuse Varsa-Stronglasa (Leedu)
3. Kaunas KTU Azuolas (Leedu)
4. Jurmalas sports (Läti)
5. Viljandi HC
6. HC Vilnius (Leedu)
7. HC Tallinn
8. Olsztyni Szczypiorniak (Poola)

scroll to top