Viljandi pikk kaotuste seeria Balti liigas sai jätku

-Viljandi HC | Foto: Siim Semiskar

Balti liiga nädalavahetus lõppes Eesti klubide jaoks kaotusega. Viljandi HC andis avapoolajal korraliku lahingu Leedu liigaliidrile Vilniuse VHC Šviesale, kuid kaotas 19:34 (13:16) ning jätkas nii 14-mänguliseks veninud võiduta seeriat Balti liigas.

Laupäeval hakkas Viljandi HC tugevalt vastu Kaunase Granitas-Karysile ning kaotas 27:29. Päev hiljem tuli vastu veelgi kõvem pähkel, Leedu kõrgliigat täiseduga juhtiv ja sel hooajal kõikide sarjade peale üheksast kohtumisest vaid ühe – seda eurosarjas – kaotanud Vilniuse VHC Šviesa, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Mulgid tegid kena alguse, kui Kevin Pajuväli tõrjus Leedu koondislase Laurynas Palevičiuse karistusviske. Siis aga jäädi ise ohtralt tehnilist praaki tehes 0:4 kaotusseisu ning peatreener Marko Koks võttis aja maha. Räägitu jõudis kohale – 90 sekundiga oli mänguseis viigis! Esmalt tabas Robert Lõpp ning siis realiseerisid kiirrünnakud Andrei Hapal, Mikk Varik ja uuesti Hapal.

Lõpp viis Viljandi juhtimagi, kuid leedukad said 14. minutil uuesti kahe väravaga ette, 8:6. Koks vahetas julgelt, meeskonna nooruslikkust arvestades pole üllatav, et vahepeal oli tagaliinikolmiku keskmine vanus 16 eluaastat. Vaid 15-aastase Hendrik Koksi ning Variku visetest tuli 18. minutil uuesti viik 9:9.

Järgmised kümmekond minutit visati väravaid kordamööda, kuid eemaldamised lõhkusid mulkide mängujoonist ning vaheajaks juhtis Šviesa 16:13. Teise pooltunni algul jättis Viljandi rünnakul kasutamata mitu suurepärast võimalust ja esimese väravani jõuti alles kaheksandal minutil.

Viieväravaline kaotusseis 15:20, mis veel 39. minutil tablool oli, ei ennustanud järgnevat. Kümneminutilise perioodi kaotas kodumeeskond 1:8 ja jäi taha 16:28. Rünnakul ei õnnestunud enam õieti miski ning kaitseski hakkas jõud otsa saama. Vahe kasvas lõpuvileks veelgi ja Šviesa sai kindla 34:19 võidu.

Varik viskas viljandlaste kasuks kuus, Robert Lõpp neli ning Koks ja Hapal kolm väravat. Viljandi on Balti liigas kaotanud kõik neli kohtumist, Šviesal on kolm võitu, nagu HC Kehra/Horizon Pulp&Paperilgi, kuid leedukad tõusid parema väravate vahe toel uueks B-alagrupi liidriks.

“Üldkokkuvõttes võib ju öelda, et kolm poolaega neljast mängisime hästi. Oli võitlust, kaitses saime mitmed asjad toimima ja rünnakulgi tuli väravaid. Lisaks oli üle pika aja protokollis 16 nime ja ühe mängija pidin isegi välja jätma, nii et positiivne seegi. Kindlasti häirib endiselt pikk mängupaus, loodame, et kalendrikoostajad edaspidi seda arvestavad,” lausus Koks handball.ee lehele.

“Laupäeval kulges mäng tõusude ja mõõnadega ning palju jäi realiseerimise taha. Teadsime vastaste väravavahti, aga ikka ei suutnud teda üle mängida. Täna muutus Šviesa kaitse teisel poolajal agressiivsemaks, meie omakorda väsisime ja kaotasime Raiko Roosna väljalangemisega joonel ühe käigu,” kommenteeris Viljandi peatreener.