Viljandi pööras viimastel minutitel kaotusseisu võiduks

-Marko Koks | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste esiliigas oli Viljandi Spordikool võõrsil Tallinna Oskari vastu suurema osa mänguajast kaotusseisus, kuid suutis lõpuminutitel võtta võidu 25:23 (12:14).

Viljandi noortetiim oli viimased kuus aastat esiliigas Oskari vastu ainult kaotusi tunnistanud. Pühapäeval alustati hästi ning saadi seitsmendaks minutiks 4:2 ette. Siis tegi kodumeeskond aga 5:0 vahespurdi ning kasvatas mõne aja pärast edu viieväravaliseks. Mulgid tulid järele, kuid 12:10 seisult tabas Rasmus Peterson kaks korda järjest. Mitu kaheminutilist karistust maksid Oskarile kätte ning poolajavileks oli tablool seis 14:12.

Pealinlased tegid skoori laia rindega, avapoolajal said käe valgeks kaheksa pallurit. Teiste seas oli värav kirjas ka Eesti ekskoondislastel, 51-aastasel Jaanus Rätsepal ja teisipäeval 55. sünnipäeva tähistaval Mart Liinatil. Võrdluseks, et viie väravaga Viljandi parim snaiper olnud Aleksander Pertelson on alles 15-aastane.

Teise pooltunni avataktid möödusid Oskari domineerimisel ja Kristo Kiipuse tabav karistusvise käristas vahe uuesti viiele väravale. Vaikselt, aga kindlalt hiilisid mulgid mängu tagasi ning Mihkel Lõpp tõi 45. minutil tabloole 19:19 viiginumbrid. Viis minutit hiljem läksid külalised Oliver Ruudu väravast 22:21 juhtima ja Pertelson kasvatas vahe kahele tabamusele.

Vahepeal ei saanud kumbki meeskond viie minuti jooksul palli väravasse, kuniks Ragnar Põldma ja Markus Kirsbergi visetest tuli kolm minutit enne lõppu jälle viik, 23:23. Viimane sõna jäi siiski Viljandile ning Pertelsoni ja Lõpu tabamused lõpetasid mulkide pika kaotusteseeria Oskari vastu 25:23 võiduga.

Viljandi Spordikool tõusis esiliigatabelis kolmandaks, Oskar sai esimese kaotuse. Võitjate kasuks tabas Pertelson 11 korda, realiseerides kuuest karistusviskest viis. Lõpp viskas seitse ja Simon Drõgin neli väravat. Oskari poolel olid täpsemad Põldma kuue ning Peterson ja Kirsberg viie tabamusega.

8. HC Kehra/Primend 3 0 0 3 70:86 0

Parimad väravakütid: Martti Viitkar (HC Tallas) – 23, Mihkel Lõpp – 21, Aleksander Pertelson – 19, Simon Drõgin (kõik Viljandi SK) – 17, Kaupo Märjamaa (HC Tallinn 2) ja Raido Peedomaa (Põlva/Arcwood) – 16 väravat.