Viljandi sai kordusmänguks edu, kuid Viimsil säilis võimalus

-Viljandi HC | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste käsipallikarikavõistlustel peeti kolmapäeva õhtul Viljandis veerandfinaalide järjekordne avakohtumine. Viljandi HC sai kodusaalis 24:21 (14:9) võidu HC Viimsi/Tööriistamarketi üle. Kordusmäng mängitakse Viimsis järgmisel neljapäeval.

Viljandi spordihoones kohtunud meeskonnad jõudsid mullu karikasarjas finaalnelikusse, kus mulgid poolfinaalis paremad olid. Viimsi tiim sai esmakordselt sel hooajal platsile saata ekskoondislase Aleksander Oganezovi ning külalised alustasidki hästi. Kodumeeskonnal läks üle kolme minuti aega, et avavärav visata, ent siis pöörati 0:2 kaotusseis kiirelt 3:2 eduks.

Viimsilaste poolel hoidsid mängu tasakaalus Andre Silla tabamused ja kuigi vahepeal lisandus väravaid väga visalt, hakkas pärast 20. minutit Viljandi eest libisema. Heas hoos olid juba harjumuspäraselt valgevenelased Sergei Rodjukov ja Andrei Hapal ning asuti 10:6 juhtima. Vaheajavileks olid tablool numbrid 14:9.

Võõrustajad alustasid pärast vaheaega isukalt ning 34. minutiks olid juba 17:10 ees. Siis hakkas Viimsi poolel tabama Oganezov ning vahe vähenes neljale väravale. Uuesti spurtis Viljandi ja uuesti nõelusid külalised vahe väiksemaks. Mulkide kapteni Kristjan Kooviti kaheminutiline karistus 44. minutil toimis lisasütitajana ning Rail Ageni, Mihkel Vaheri ja Martin Adamsoni tabamuste abil oli seis 20:18.

Kohtumise lõpuminutid kujunesid tuliseks, eemaldamisi tuli mõlemale poole, ent Viljandi mängis kohati mitmemehelises vähemuses. Mart Kallaspoolik tegi 54. minutil seisuks 22:20, Vaher neli minutit hiljem ka 22:21, kuid Mihkel Lõpp ja Simon Drõgin aitasid kodumeeskonnal avamängust saada kolmeväravalise edu – 24:21.

Hapal viskas võitjate kasuks seitse, Koovit ja Rodjukov neli ning Drõgin ja Mark Lõpp kolm väravat. HC Viimsi/Tööriistamarketi poolel olid täpsemad Adamson ja Vaher nelja ning Sild, Oganezov ja Kallaspoolik kolme tabamusega.