Viljandi SK avas esiliigas veenvas stiilis võiduarve

-Marko Koks | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallimeistrivõistluste meeste esiliiga jätkus kolmapäeva õhtul ühe mänguga, kus kohtusid kaks seni võiduta meeskonda. Viljandi Spordikool avas võiduarve, alistades kodusaalis HC Kehra/Primendi selgelt 33:23 (16:7).

Esiliiga kahe noorema koosseisuga meeskonna mullused vastasseisud jäid viiki, sest mõlemad võitsid kodumängud. Viljandi SK murdis eelmisel nädalal Eesti karikavõistlustel kaheksa parema hulka ja jätkas hea emotsiooniga nüüdki. Aleksander Pertelson viskas kohtumise esimesed kolm väravat ning kehralased said käe valgeks alles 10. minutil.

Igale Kehra/Primendi väravale vastas kodumeeskond viiega – vähemalt nii kulgesid esimesed 20 minutit, sest kui avapoolajast oli kaks kolmandikku mängitud, juhtis Viljandi 10:2. Parimal juhul kasvas eduseis tosina väravani, aga vaheajaks said külalised vahe vähendatud ühekohalise numbrini – 16:7.

15-aastane Pertelson oli mulkide poolel visanud sama palju väravaid kui kogu Kehra tiim kokku, ent alla ei jäänud teinegi tänavu meistriliigas Viljandi HC eest palju mänguaega saanud pallur, Mihkel Lõpp, kelle arvel oli viis tabamust. Teisel pooltunnil mängupilt oluliselt ei muutunud ja Viljandi SK hoidis vahet turvalisena.

Korra saadi juhtima juba 15 väravaga, kuid Kehra/Primend suutis viie minuti sees teha 6:0 vahespurdi. Lõpuvile kõlades olid Viljandi SK võidunumbrid 33:23. Lõpp viskas kaheksa, Pertelson seitse ja Simon Drõgin kuus väravat. Kaotajate poolel jäi Tanel Vilksi arvele seitse tabamust, Mihhail Kašuba lisas neli ja Ruudi Ottisaar kolm väravat.

Esiliiga jätkub täna, kui Tallas võõrustab algusega kell 18.10 Oskarit.