Viljandi SK kerkis esiliigas liidriks, Oskar tõusis kolmandaks

-Marko Koks | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallimeistrivõistluste meeste esiliigas püstitati täna käimasoleva hooaja skoorirekord, kui Viljandi Spordikool alistas HC Viimsi 45:30 (21:12). Teises kohtumises etendati põnevuslahing, kust väljus võitjana Tallinna Oskar, alistades kodusaalis tiitlikaitsja Tartu Ülikooli 36:32 (17:15).

Oskar ja Tartu Ülikool kohtusid vähem kui kuu aja jooksul juba kolmandat korda, karikasarjas olid tartlased mõlemal korral pealinlastest kaheväravalise paremusega üle. Mullu oli Oskar üks vaid kahest tiimist, kes põhihooajal TÜ alistada suutsid, kuid esiliiga finaalturniiril jäädi hilisemale tšempionile nelja tabamusega alla.

Raiko Roosna avas karistusviskest küll TÜ kasuks skoori, aga Oskar oli “värske” täiendusena meeskonda toonud kogenud 40-aastase Ergo Koskela, kes kiirelt kaks korda tabas. Ragnar Põldma lisas sama koguse väravaid ning peagi olid võõrustajad 6:2 ees. Vahe ei vähenenud kuidagi ja kuigi Klaus Peeter Rüütli tegi 18. minutil seisuks 10:8, eemaldus Oskar uuesti.

Peamiselt Peeter Koppelmanni tabamuste toel juhtis Oskar kaks minutit enne poolajavilet 16:11, kuid tiitlikaitsjal õnnestus vaheajaks seis 17:15 peale mängida. Teine pooltund pakkus käsipallisõpradele tõelise thrilleri. Oskar hoidis edu 37. minutini, kuniks võimsasse viskehoogu sattunud Rando Seini ja Rüütli tabamuste järel tuli 21:21 viik ning hetk hiljem viis Sein TÜ juhtima.

Järgmised kümmekond minutit mängiti täpselt sama kava järgi – Oskar viigistas, TÜ läks ühega ette. 50. minutil aitas Koppelmann omakorda Oskari 28:27 eduseisu ja enam tallinlased võimalust käest ei andnud. 36:32 võidu heaks viskas Koskela 11, Koppelmann kaheksa ja Põldma kuus väravat. TÜ poolel jäi Seini arvele üleplatsimehena 15 tabamust, Rüütli lisas kuus väravat.

Viimsis algas kohtumine HC Viimsi ja Viljandi Spordikooli vastu võrdselt. Pärast seda kui väravavaht Aivar Paisti tabamus oli viimsilased 6:5 ette viinud, jäädi aga pikaks ajaks väravata ning külalised tegid 7:0 vahespurdi. Poolaja edenedes Viljandi eduseis vaid kasvas ning vaheajavileks juhiti juba 21:12.

Gregory Torger ja Mark Mägi vähendasid teise pooltunni algul vahe seitsmele väravale, kuid Viljandi noored olid täna Viimsi noortest tugevamad. Lõppskoor 45:30 tähistas tänavuse hooaja resultatiivseimat mängu. Aleksander Pertelson viskas 11, Oliver Ruut 10 ja Simon Drõgin seitse väravat võitjate kasuks. Kaotajatest olid täpsemad Kert Liinat kaheksa ja Arlo Talmar viie tabamusega.

Kolmanda järjestikuse võidu saanud Viljandi SK tõusis kuue punktiga HC Tallinn 2 kõrvale tabelitippu, kuid pealinlastel on mäng varuks. Oskaril on viis, vaid kaks kohtumist pidanud Põlva/Arcwoodil neli, TÜ-l ja Viimsil kaks punkti. HC Tallasel on tabelis üks punkt ning HC Kehra/Primend jätkab punktita.