Viljandi SK kindlustas koha poolfinaalis

-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli Eesti meeste esiliiga jätkus kolmapäeval kohtumisega Viljandis, kus kodusaalis mänginud liigatabeli teine Viljandi Spordikool sai 31:29 (15:12) jagu seitsmendat kohta hoidvast HC Viimsist. Võiduga kindlustasid viljandlased koha poolfinaalis.

Novembrikuises esimeses omavahelises mängus olid mulgid koguni 15-väravalise võidu saanud, ent kolm kuud hiljem kujunes matšist palju tasavägisem. Viljandi Spordikool sai väikse algedu, kuid kümnendal minutil tuli Kert Liinati viskest viik 4:4. Kodumeeskond sai uuesti paari väravaga eest, ent viimsilased jätkasid võitlust, vahendas Eesti Käsipalliliit.

Siiski tabas 28. minutil Mihkel Lõpp kahel korral ja esmakordselt venis vahe neljale väravale, 15:11. Liinati avapoolaja viies täpne vise saatis tiimid vaheajale seisul 15:12. Teise pooltunni algul vähendas sama mees vahe minimaalseks, kui tegi 33. minutil 16:15. Siis oli jälle mulkide kord eest spurtida ja Raul Peet tabas seisuks 20:16.

Spordikool oli 41. minutil 22:19 ees, aga siis viskasid viimsilased kolme minutiga neli vastuseta väravat ning asusid esmakordselt kohtumist juhtima, 23:22! Raskelt kättevõideldud edu anti peagi käest, kui lubati vastastel omakorda 4:0 vahespurt teha. Viimast kümmet minutit alustati võõrustajate 27:25 juhtimisel, Peet kasvatas kahe tabamusega edu veelgi.

Viimasel minutil tõi Mark Mägi täpne vise Viimsi veel ühe värava kaugusele, kuid Hendrik Koks tegi lõppseisuks 31:29. Spordikooli võidu heaks panustasid Lõpp seitse, Peet kuus ning Koks ja Martin Braun neli väravat. Viimsi poolel tabas Liinat kaheksa ning Riho Villemson ja Mart Kallaspoolik neli korda.