Viljandi SK teeb viimase 15 hooaja parimat starti

-Marko Koks | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste esiliigas sai ühe kaotuse kõrvale neljanda võidu Viljandi Spordikool, kes alistas kodus Tallase 25:24 (11:10). Viimase 15 aasta jooksul pole mulgid hooaega nii hästi alustanud.

Kuigi tegu oli alles viienda vooruga esiliigas, siis Kuristiku gümnaasiumi spordisaalis kohtunud meeskonnad läksid tänavu vastakuti juba kolmandat korda. Nimelt viis loos nad kokku karikavõistluste avaringis, kus mulgid kahel korral peale jäid, vastavalt kolme- ja kuueväravalise paremusega.

Mõned pallurid said teineteise vastu mängida juba teist päeva järjest, sest eile Viljandi HC üllatusvõidule HC Tallinna üle aidanud Aleksander Pertelson ja Oliver Ruut tegid kaasa spordikooli eest ning pealinlastel oli rivis koguni viis esindustiimi mängijat. Loomulikult oli treeneripingilgi kolmapäevasega sarnane vastasseis – Jüri Lepp versus Marko Koks.

Kohtumises, kus kumbki meeskond ei juhtinud rohkem kui kolme väravaga, kulges avapoolaeg tasavägiselt aga heitlikult, 3:0 või 4:0 vahespurdid mõlemalt meeskonnalt polnud haruldused, vaid reegel. Risto Kiil ja Markus Oliver Mädo viisid pealinlased 2:0 ette, ent peagi olid külalised peal 4:3. Viis minutit hiljem juhtis Rauno Ausi värava järel omakorda Tallas 6:4. Viljandil tegid hästi skoori Pertelson ja Simon Drõgin ning 26. minutiks juhiti 9:7.

Nüüd tabasid Tallasel järjest Aus, Indre Lember ja Kiil, nii et peatreener Koks võttis poisid minutiks kokku. Räägitu toimis ning Ruudu ja Hendrik Koksi väravad viisid 11:10 eduseisus vaheajale Viljandi Spordikooli. Teise pooltunni algatuseks Gert Joonas Takkis viigistas, kuid neli minutit hiljem olid mulgid jälle kolmega ees.

Tallase noormeestel tahtmisest puudu ei tulnud ja tagaajamine päädis 45. minutil Johannes Treimanise väravaga, mis üle pika aja võõrustajad 18:17 eduseisu viis. Nüüd sattus Viljandi poolel hoogu Pertelson, viies oma meeskonna uuesti juhtima. Suuremaks kui kolm väravat vahe küll ei kasvanud, ent viigini ei suutnud Tallas enam jõuda.

Neli minutit enne lõppu juhtis Viljandi 24:21, Kiil ja Treimanis vähendasid vahe minimaalseks, külalised jäid vähemusse, aga võtsid siiski sama napi võidu kui päev varem esindusmeeskond – 25:24. Pertelson viskas üheksa, Drõgin seitse ja Koks viis väravat, Tallase poolel olid täpsemad Aus viie ning Treimanis, Mädo ja Karel Meriste nelja tabamusega.