Viljandi Spordikool kindlustas esiliigas poolfinaalipääsme

-Marko Koks | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli Eesti meeste esiliigas lõpetati laupäeval 12. voor tähtsa kohtumisega Viljandis. Kohalik Spordikool alistas tugeva teise poolaja toel HC Tallase 29:23 (13:9) ning kindlustas ühtlasi põhiturniiril teise koha ja pääsu otse poolfinaali.

Kuuenda koha ja edasipääsu nimel heitlev HC Tallas oli sügisringis mulkidele kodusaalis alla jäänud vaid 24:25 ning võit Viljandis oleks noorele meeskonnale praktiliselt kindlustanud koha veerandfinaalis. Kodumeeskond tegi siiski parema stardi ning sai 3:1 ette, kuid Markus Oliver Mädo ja Marek Karu väravate abil tuli peagi viik.

Uuesti spurtis Viljandi kolme väravaga ette ja Tallas vähendas vahe minimaalseks. Poolaja lõpp kulges võõrustajate ülekaalu tähe all ning edu kärises juba viieväravaliseks, kuniks Kalev Küti täpne vise tegi vaheajaseisuks 13:9. Spordikool sai 33. minutil jälle viiega eest, juhtides 15:10.

Siis algas tallaslaste tagaajamisaktsioon, mis neli minutit hiljem päädis Mädo tabamusega ja seisuga 15:14. Järgmised kümmekond minutit visati väravaid kordamööda ning 46. minutil oli kõik endiselt lahtine kui tablool olid numbrid 19:18. Viljandil oli aga veel üks käik varuks ja kui see sisse lükati, mindi püüdmatult eest.

Pidurdamatusse viskehoogu sattus Simon Drõgin, keda toetas tabamustega Aleksander Pertelson ning 7:0 vahespurdi lõpetuseks juhtisid mulgid 26:18. Viimastel minutitel suutis Tallas veidi lähemale tulla, aga Viljandi sai 29:23 võidu. Drõgin viskas üheksa, Mihkel Lõpp kuus ja Pertelson viis väravat, kaotajate poolel tabas Mädo kuus ja Kütt neli korda.

*** – play-offi ei pääse.

Parimad väravakütid: Rando Sein (TÜ) – 112, Ragnar Põldma (Oskar) – 88, Aleksander Pertelson (Viljandi SK) – 84, Klaus Peeter Rüütli (TÜ) – 81, Raido Peedomaa (Põlva/Arcwood) – 73, Tarmo Ulla (Tallinn 2) – 70, Margo Piksööt (Põlva/Arcwood) – 63, Simon Drõgin (Viljandi SK) – 62 väravat.