fbpx
Close

Viljandis selgub sel nädalavahetusel esiliiga võitja

Avatar
-Hetk mängust Põlva/Arcwood – Tallas | Foto: Eesti Käsipalliliit

Eesti käsipallimeistrivõistluste teine ešelon ehk esiliiga lõpetab 2018/19 hooaja sel nädalavahetusel Viljandis. Finaalturniiril selguvad põneva ja kohati üllatuslikugi aasta medalistid. Laupäeval lähevad poolfinaalides vastamisi Põlva/Arcwood – HC Tallas ning Viljandi Spordikool – Tartu Ülikool.

Nelja parema hulka jõudsid kaks tänavu suure arenguhüppe teinud peamiselt noortest koosnevat tiimi – mullu vastavalt kuuenda ja seitsmenda koha saanud Viljandi Spordikool ja HC Tallas ning kaks meeskonda, kes jaganud viimased neli esiliigavõitu ehk 2015. ja 2016. aasta tšempion Põlva/Arcwood ning kahel viimasel aastal triumfeerinud Tartu Ülikool.

Romet Oone: terve hooaeg on selle nimel tööd tehtud

Põhiturniiril võidult võidule sammunud Põlva/Arcwood on tänavu kaotanud vaid ühe liiga- või karikamängu – seda karikasarja poolfinaalis Põlva Servitile. Poolfinaalivastane Tallas alistati põhihooajal nii kodus kui võõrsil, vastavalt 36:26 ja 32:25. Vahest seni suurima saavutusena võitsid põlvalased karikavõistlustel pronksi, olles kohamängus üle Viljandi HC-st.

“Terve hooaeg on selle nädalavahetuse nimel tööd tehtud, nii et usutavasti oleme valmis,” kinnitas Põlva/Arcwoodi peatreener Romet Oone. “Kuu aega pole mänge olnud, mis kindlasti võib jätta jälje. Proovisime Kehraga sõprusmängu kokku leppida, aga ei saanud aegu klappima. Nii oleme treeninud, liikumisi lihvinud ja omavahel mänginud.”

Hoolimata pikast võidujadast, ei oota Oone lihtsaid mänge: “Finaalturniir on eriline sündmus ja nii Tallas kui võimalikud pühapäevased vastased on heas hoos ning vaevalt meie vastu aukartust tunnevad. Õnneks oleme vist esmakordselt pärast karikamänge saanud kokku täiskoosseisu ja lähme sajaprotsendilise keskendumisega Viljandisse!”

Aastaid meistriliigaski edukalt esinenud HC Tallas jõudis viimati esiliiga finaalturniirile 2016. aastal, kui jäädi neljandaks. Tänavu saadi esimesest üheksast mängust vaid üks võit, ent lõpetati põhiturniir tugevalt, võttes viimasest viiest kohtumisest neli võitu. Veerandfinaalis oldi kahe mängu kokkuvõttes küllalt kindlalt üle Tallinna Oskarist, 48:38.

“Et Tallas on HC Tallinna duubelmeeskond, siis on meie ülesandeks kasvatada ja arendada noori esindustiimi jaoks. Põlva/Arcwoodil on kvaliteeti palju, aga usun, et on siiski mängitav vastane. Kas üldse ja keda Tallinna mängijatest finaalturniiril kasutame, otsustame alles pärast reedest meistriliiga poolfinaali,” vihjas Tallase peatreener Jüri Lepp tavaliselt esindusmeeskonnast abiks käiva kuue-seitsme palluri kohta.

Viljandi noorus versus Tartu kogemus

Finaalturniiri võõrustav Viljandi Spordikool oli põhihooajal kindlasti üks üllatusmeeskondi. Mullu kuuendana lõpetanud esiliiga üks noorimaid tiime sai põhiturniiril vaid kolm kaotust – kaks Põlva/Arcwoodilt ja viimases voorus HC Tallinn 2 käest. Poolfinaalivastaseks tuleb tiitlikaitsja Tartu Ülikool, kellest oldi põhiturniiril üle 28:25 ja 36:31.

“Meistriliiga lõppes meie jaoks kahjuks varakult, nii oleme saanud nüüd ainult esiliigale keskenduda. Loodan, et koduseinad on meile abiks, ega lisa pingeid. Viimati kui üks Final Four Viljandis toimus, õnnestus meil see suurepäraselt,” vihjas Spordikooli peatreener Marko Koks 2014. aasta karikavõistluste finaalturniirile, mille Viljandi HC võitis.

“Kui välja arvata pikalt eemal olnud Oliver Ruut, on meeskond terve ja valmis. Läbi hooaja suure koormuse saanud noored on nüüd veidi puhanumad ja oleme rahulikult valmistunud. Tartu koosseis on küll mullusega kõvasti muutunud, aga kindlasti on neil play-offi kogemusi enam ja see võib oluline olla,” lisas Koks.

Viimasel viiel hooajal esiliigas kolme parema hulgas lõpetanud Tartu Ülikoolil polnud lihtne hooaeg. Põhiturniiril saadi vaid neli võitu ja jõuti viimasena veerandfinaali, ent seal oldi dramaatilises paaris üle mullusest finaalivastasest HC Tallinn 2-st. Koondtulemuse 60:60 juures viis tartlased edasi üks võõrsil enamvisatud värav.

“Keskendume avamängule, sest meie jaoks oleks suur asi juba finaalipääs. Tahtmine on meestel suur, võitlusvaim samuti – loodetavasti jõuab see kõik ka platsile. Veerandfinaalist saime hea emotsiooni, nüüd loodame Viljandi vastu maksimumi võtta ja siis vaatame, palju terveid mehi teiseks mänguks alles jääb,” naljatas tiitlikaitsja peatreener Priit Allikivi.

Esiliiga finaalturniir Viljandi spordihoones:

27.04.  18.00  Põlva/Arcwood – HC Tallas
27.04.  20.00  Viljandi Spordikool – Tartu Ülikool
28.04.  13.00  Pronksimäng
28.04.  15.00  Finaal

scroll to top