fbpx
Close

Võidurelvastumise algus? Põlva Serviti täienes Eesti koondise põhitegijaga

Avatar
-Andris Celminš | Foto: Gorenje Velenje arhiiv

Põlva Serviti tegi täna ametlikuks kuluaarides levinud jutud ning andis teada, et nende koosseisuga ühineb uueks hooajaks Eesti koondise üks põhitegijatest, viimased viis aastat Sloveenias veetnud, Andris Celminš.

Eesti meeste käsipallikoondise paremsisemine pommitaja siirdus 2015. aastal Sloveeniasse Gorenje Velenje ridadesse, kuid toona jäi mänguaeg napiks. Seejärel veetis Valga kasvandik poolteist hooaega laenul Ribnica RD Rikos ja RK Slovenj Gradecis. 2017. aasta suvel liitus ta Branikuga ning oli näiteks ühel hetkel meeskonna parim snaiper.

Nüüd otsustas 23-aastane Celminš naasta kodumaale. ” Viis hooaega Sloveenias andsid mulle igas aspektis midagi juurde. Noore mehena tugevate professionaalide keskele sattudes oli algus loomulikult raske ning pidin just vaimselt kõvasti arenema. Õppisin nii ise hakkama saama, kui sain teada, milline on professionaalne eluviis,” alustas Celminš oma välismaa kogemuse kokkuvõtmist Käsipall24.ee lehele.

“Minu plaan on alati olnud oma tulevik Eestisse rajada ning tundsin, et nüüd on selleks õige aeg. Mida nooremalt siin eluga pihta hakkan, seda lihtsam on,” rääkis koondislane naasmise põhjustest. “See ei tähenda, et ma välismaa pakkumistele täielikult uksed sulgen, kuid mõned aastad veedan nüüd kindlasti kodumaal. Soovin sügisest ka oma haridusteed jätkata.”

“Serviti võttis minuga üllatavalt varakult ühendust. Eks nad olid lugenud Käsipall24.ee intervjuud, kus ma tuleviku küsimärke mainisin. Kerge huvi oli ka teistest Eesti klubidest, kuid Valgast pärit mehena otsustasin Lõuna-Eesti kasuks. Tallinna elu kaootilisus ei tundunud mulle piisavalt ahvatlev,” kommenteeris paremsisemine Põlva klubi kasuks langenud valikut. “Arvan, et see on kõigi jaoks enesestmõistetav, et Serviti jaoks ei saa olla muid eesmärke, kui Eesti ja Balti liiga tiitlid ning loomulikult võimalikult edukas euroteekond.”

“Eks esialgu jäi ikka suu lahti küll. Kuid natuke mõtiskledes sai selgeks, et tegelikult on see ju lahe, et saame selliste maailma tippsatsidega rammu katsuda,” andis Andris oma muljeid Eesti koondise alagrupist Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonis. “Spordis oleneb palju hetkevormist ja koosseisust, kuid loodame Eesti publiku ees kõikidele hambaid näidata ning Luksemburgi kohtumisest saadud positiivsete emotsioonide pealt võimsaid esitusi toota.”

Uue mängumehe kohta jagus Serviti kodulehel vaid kiidusõnu ka peatreener Kalmer Mustingul, kes tunnistab, et Celminšiga peeti läbirääkimisi juba viis aastat tagasi, kuid toona tuli väga ahvatlev pakkumine Sloveeniast, mida olnuks patt mitte vastu võtta. Hetkel, mil kuuldi mehe kodumaale naasmisest, võeti aga kohe ühendust ning alustati uusi läbirääkimisi võimaliku liitumise osas.

“Paremsisemise koht on meil alati olnud probleemne selles osas, et oleme pidanud selle täitmiseks pidevalt võõrleegionäre palkama, kuid nüüd on sinna võtta kaks Eesti meest, mis teeb mulle isiklikult väga head meelt,” kommenteeris Serviti peatreener klubi kodulehel. Uuele mehele ei soovinud juhendaja koheselt liigseid pingeid peale panna, kuid loodab siiski, et peale mõningast kohanemist võiks Celminšist saada üks meeskonna liidreid, kes oma kogemuste toel hakkab ka pingelistel hetkedel asju otsustama. “Kindlasti tõstab ta meie tiimi kvaliteeti ning mulle isiklikult on jäänud Andrisest mulje, kui vaimselt väga tugevast mängijast,” tunnustas Musting värsket liitujat.

scroll to top