Voika ja Celminši klubid edenesid eurosarjas kindlalt järgmisesse ringi

-Andris Celminš ja Kristo Voika | Foto: Velenje/Veseli

Eile jätkusid mängud EHF-i karikasarjas ja Challenge Cupil, kus olid võistlustules ka vastavalt Andris Celminš Gorenje Velenjega ja Kristo Voika TJ Sokol Nove Veseliga.

HC Dobrudja – TJ Sokol Nove Veseli 14: 46 (4:22)

Tugevuselt kolmandas eurosarjas läks Veseli teisele mängule vastu turvalises 12 väravalises eduseisus ning Tšehhi klubi näitas ka eilses kohtumises kindlat üleolekut vastastest. Esimese poolajaga otsustati hea kaitse ja väravahi töö abiga selle paari saatus. Bulgaaria tiim skooris vaid neli korda ning seejärel sellest kohtumisest palju enam rääkida ei olnud. Kahe matši kokkuvõttes liikus eestlase koduklubi edasi kindlalt 81:37. Voika mängis esimese poolaja ning viskas viis väravat.

“Ütleme nii, et loosiga meil seekord vedas. Esimene mäng sai natukene ka käsipalli näha. Teiseks kohtumiseks olime hästi häälestatud ning vastastele mingit võimalust ei andnud. Ise sain üle pika aja mängujuhina alustada ning tunne oli hea,” sõnas Kristo Voika Käsipall24.ee lehele. “Hea uudis oli see, et meie vasakukäeline sai taas platsile naasta. Saal oli rahvast täis ja klubikassa sai hunniku raha juurde, mis on alati rõõmustav uudis (naerab – toim.) Ootan juba järgmist vastast ja siis läheb juba tõsiseks andmiseks.”

GORENJE VELENJE – METALOPLASTIKA 32:29 (15:16)

Eestlase klubi oli suure eeltöö ära teinud juba eelmises kohtumises, kui võõrsil alistati vastased 32:24 ning seetõttu oli neil kodusaali kaasa võtta kaheksa väravaline eduseis. Teine mäng algas võrdselt ning kui esimese poolaja keskel juhtis Velenje juba 13:9, siis oli selle paari saatus sisuliselt otsustatud. Kuigi vastased said 33. minutil korra kahe väravaga ette, kosus Gorenje siiski kiiresti ning 50. minutil juhiti juba 29:25 ja Serbia klubi neile ohtlikuks ei saanud. Kokkuvõttes Sloveenia tiimile kindel 64:53 edu kahe matši kokkuvõttes. Celminš teises kohtumises kaasa ei teinud.

Kokkuvõtte eestlaste osalusel toimund eurosarjade kohtumistest:

Tugevuselt teises, EHF-i karikasarjas, osales ainukese eestlasena Celminš ning edenes kolmandasse ringi. Põlva Serviti pudenes teatavasti konkurentsist esimeses ringis, kui kaotati RD Riko Ribnicale.(Ribnica jäi teises ringis kahe kohtumise kokkuvõttes alla SKA Minskile 56:61)

Challenge Cupil osalenud eestlastest pääsesid järgmisesse ringi Martin Grištšuk ja Praha Dukla (alistati Kastrioti KH 78:49), ülalmainitud Kristo Voika ja Veseli ning treeneripingil Valdar Noodlaga tugevdatud Helsingi Dicken, kes alistas Livingston Handball Clubi (82:33).

Euroteekond lõppes teises ringis lisaks HC Tallinnale ka veel Ardo Puna ja Sten Toomla klubi Helsingi IFK jaoks.