fbpx
Close

Võimas algus viis Serviti tiitlist ühe võidu kaugusele

Avatar
-Roman Aizatullov | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallimeistrivõistlustel mängiti meeste meistriliiga finaalseeria teine kohtumine, kus Põlva Serviti alistas võõrsil HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi 24:15 (12:5). Tiitlikaitsja asus kolme võiduni peetavat finaali 2:0 juhtima ning omab võimalust pühapäeval koduses Mesikäpa hallis neljas järjestikune meistritiitel kindlustada.

Serviti tegi Kehras tõelise välkalguse – mängitud oli vähem kui 90 sekundit kui põlvalased juba 3:0 ees olid! Henri Sillaste kasvatas karistusviskest edu veelgi, enne kui Indrek Normak 6. minutil kodumeeskonna avavärava viskas. Külaliste edu aga ainult kasvas ning kui avapooltunnist oli kaks kolmandikku mängitud, juhtis Serviti 10:2.

Vahe võinuks ehk olla suuremgi, aga ajuti muutusid Serviti rünnakulahendused lohakateks. Teisel pool platsi ladus Eston Varusk väravapostide vahele müüri, mida kehralased harva suutsid läbistada. Ja kuigi Serviti aktiivne ja agressiivne kaitse on kõigile teada, siis neljapäeval meenutas see kohati üleväljapressingut.

Tõsi, Kehragi seisis kaitses hästi ning hoidis vahepeal põlvalasi seitse minutit kuival. Vahe aga vähenes visalt ja Kristjan Muuga värav tegi poolajaseisuks 12:5. Kehra polnud terve hooaja jooksul kõikides sarjades peetud 45 mängu jooksul avapoolajaga nii vähe väravaid visanud.

Teine pooltund algas Nikita Jermaševitši tabamusega, kuid siis jäi Kehra kahemehelisse vähemusse ning Serviti taastas kaheksaväravalise edu. Endiselt tegutses väravasuul võimsalt Varusk ja rünnakul sattus hoogu Venemaa võõrleegionär Roman Aizatullov. Kehra võitles tublisti, kuid rünnakul oldi võimaluste realiseerimisega jätkuvalt hädas. Eriti kurb näitaja oli karistusvisete protsent – viiest katsest ei saadud palli Varuski selja taha kordagi!

Erinevalt esimesest kohtumisest, tiitlikaitsja end suures eduseisus lõdvaks ei lasknud ning tüüris mängu kindla 24:15 võiduni. Muuga, Aizatullov, Hendrik Varul ja Anatoli Tšezlov viskasid kõik Serviti kasuks neli väravat. Kehra poolel läks sama number protokolli Jermaševitšile, Normak tabas kolm ning Martin Nerut ja Abdel Djalil Machou kaks korda.

“Täna tuli see võit üllatavalt lihtsalt,” tunnistas Serviti peatreener Kalmer Musting. “Kehra oli rünnakul nõrgem kui avamängus ja mõned tegijad nagu Dmõtro Jankovski olid ilmselgelt hädas. Muidugi tahaks pühapäeval kodusaalis seeria lõpetada ja kullad kaela saada, aga jalad tuleb maas hoida ning kohtumiseks tõsiselt valmistuda.”

Kehralaste juhendaja Kaupo Liiva nõustus vanema kolleegiga: “Serviti oli kaitses väga hea, aga meie olime rünnakul kehvad, eriti realiseerimise osas. Kohati tundusime täiesti peata, vaid vähest osa kokkulepitust suutsid mängijad ellu viia. Pühapäeval saab väga raske olema, sest täna oli näha, et põlvalased suudavad juurdegi panna. Aga loomulikult ei lähe me kaotama, vaid võitlema ja võitma!”

Finaalseeria järgmised mängud:

13.05.  18.00  Põlva Serviti – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

Vajadusel:
16.05.  19.00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti
19.05.  18.00  Põlva Serviti – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

scroll to top