Võimsa lõpuspurdi teinud Aue parandas tabeliseisu

-Janar Mägi | Foto: Siim Semiskar

Käsipallur Janar Mägi koduklubi EHV Aue tegi Saksamaa meistrivõistluste esiliiga 35. voorus võõrsil 23:23 (9:12) viigi Dresdeni Elbflorenz 2006 meeskonnaga.

Kümme minutit enne kohtumise lõppu juhtisid võõrustajad 20:16 ja viimase minuti keskel 23:21, kuid Aue viskas 23 sekundiga kaks väravat ning teenis viigipunkti. Mägi sooritas kolm pealeviset, millest tabas ühe.

Kuna turniiritabelis vahetult Aue ees olnud Wilhelmshavener HV kaotas vastase väljakul 24:31 (9:15) HBW Balingen-Weilstettenile, siis kerkis Aue ühe koha võrra 15. positsioonile. Nii Auel kui Wilhelmshavenil on võrdselt 24 punkti, kuid parem väravate vahe soosib eestlase tööandjat.

Aue seisukohalt oli positiivne ka see, et HSG Konstanz jäi võõrsil 33:34 (16:13) alla Hageni VfL Eintrachtile ning püsib endiselt 18 silma peal. Mängupäeva ülejäänud kahes kohtumises saatis edu külalisi. HSG Nordhorn-Lingen sai 18:15 (17:10) jagu Rhein Vikingsist ja DJK Rimpar Wölfe 22:17 (11:9) HSC 2000 Coburgist.

Kui turniiritabeli lõpus pinget jagub, siis tipus on kõik klaar. Juba varem edasipääsu kindlustanud Bergischer HC kõrval tagas teise meeskonnana Bundesliga-pileti SG BBM Bietigheim.