Võõrustajad tegid teises voorus vigade paranduse

-2018. aasta naiste EM-i logo | Foto: Internet

Prantsusmaal toimuvaid naiste käsipalli Euroopa meistrivõistluseid kaotusega alustanud võõrustajad alistasid teises voorus Sloveenia 30:21 (17:8).

Prantslannad asusid kümne minutiga juhtima 5:0, olid peagi ees 10:3, võitsid poolaja üheksa tabamusega ning kogu kohtumise sama vahega. Prantsusmaa resultatiivseim mängija oli Grace Zaadi kuue ja Sloveenial Ana Gros viie väravaga.

Teises B-alagrupi teise vooru kohtumises sai Venemaa 24:23 (13:15) jagu Montenegrost. Avapoolaega domineerinud Montenegro suurim edu oli kolm väravat ning veel seitse minutit enne lõppu juhiti 22:21, kuid kaks punkti teenisid turniiritabelisse juurde siiski venelannad. Võitjate kangelaseks kerkis Eesti idanaabri kaks viimast väravat visanud Marina Sudakova, kellele need olid ka ainsateks tabamusteks. Venemaa suurimaks skooritegijaks osutus Darja Samoškina seitsme ja Montenegrol Durdina Jaukovic 12 väravaga.

Kahe vooru järel juhib B-alagruppi täisedu nelja punktiga Venemaa. Prantsusmaal ja Montenegrol on kirjas kaks ilma, Sloveenia on kaotanud mõlemad senipeetud kohtumised.

A-alagrupis teenis teise võidu Taani, kes oli 28:21 (11:19) üle Poolast. Paremini sai oma mängu käima poolatarid, kes juhtisid esimese poolaja keskel 6:4. Siis viskasid taanlannad viis vastuseta väravat ning hoidsid oma eduseisu lõpuni. Kristina Jörgensen ja Trine Östergaard Jensen tõid Taanile parimana viis tabamust, Poola edukaim väravakütt oli Monika Kobylinska seitsme väravaga.

Pärast avavoorus Taanilt saadud üheväravalist kaotust võttis Rootsi sama napi võidu Serbia üle, olles parem numbritega 22:21 (11:13). Esimese poolaja lõpus asusid serblannad juhtima 13:10, kuid teise poolaja viiendaks minutiks olid 14:13 peal rootslannad. Kolm minutit enne kohtumise lõppu oli Rootsi ees 21:19, aga Serbia viigistas. Rootslannade võiduvärava viskas viie tabamusega naiskonna resultatiivseimaks mängijaks osutunud Jenny Alm, kui lõpusireenini jäi viis sekundit. Serblannade suurimaks skooritegijaks osutus Katarina Krpez Slezak seitsme väravaga.

Kahe vooruga on Taani kogunud täisedu neli punkti. Serbial ja Rootsil on kirjas kaks silma, Poola pole punktiarvet avanud.