fbpx
Close

Venemaa pingilt astub tagasi mees, kelle sarnaseid tänapäeva tippspordis enam tihti ei kohta

Avatar
    -Jevgeni Trefilov | Foto: AFP/ Scanpix

Venemaa naistekoondise peatreener Jevgeni Trefilov astub tagasi. 19 aastat koondist juhtinud 63-aastane mees võitis selle ajaga neli maailmameistritiitlit ja 2016. aastal olümpiamängude kuldmedali.

Venemaa treenerite kool on teatavasti kõva ja Trefilovi laadseid mehi on tänapäeva tippkäsipallis vähe. Mees on tuntud oma julgete väljaütlemiste ja karmi filosoofia poolest. “Ma olen nõukogude aja treener. Mind on alati õpetatud, et mängijate juhtimine nõuab kõva kätt ja distsipliini, ” ütles mees Reutersi intervjuus.

Eelmisel aastal Kubani võistkonda tüürinud juhendaja, lõpetab ka selle töö. Jevgenile tehti veebruari kuus südameoperatsioon, mis ilmselgelt on raskendanud tema tööd. Kuid Venemaa käsipalli juurest mees täiesti tagasi ei astu, nimelt jätkab ta riigi käsipalliliidu asepresidendina. “Ma olen andnud koondisele palju aastaid ja nüüd on tulnud aeg tagasi astuda. Mõistan, et see on vajalik, et saaksin oma tervise tagasi,” ütles mees Euroopa Käsipalliliidu pressiteates.

Trefilovi töö Venemaa koondise eesotsas võtab üle Ambros Martin, kes viis eelmisel hooajal Rostov Doni võistkonna naiste Meistrite liiga finaalturniirile. “On suur au asuda juhendama Venemaa naiste koondist. Siin on suured traditsioonid ja minu töö on neid jätkata.”

Jevgeni Trefilovi mahlakamaid tsitaate:

“Seisul 13:20 tekkis tahtmine leida nöör, minna naiste tualetti ja end üles puua,” ütles Jevgeni Rio de Janeiro olümpia esimese kohtumise järel Sport-Expressi ajakirjanikule.

“Mõned meie võistkonnast elavad fantaasiamaailmas. Mina seal ei asu. Tahaks ka ette kujutada, et ma näen välja nagu James Bond, aga ei, mina meenutan rohkem ahvi, ” kommenteeris mees olümpia pressikonverentsil.

“Hooaja järel annan alati kõigile mängijatele väikse musi. See on minu viis vabandada selle eest, kuidas olen neid kohelnud kogu aasta. Nii lunastan oma patud,” lausus Trefilov Euroopa käsipalliliidule.

 

scroll to top