fbpx
Close

Parim ründaja ja kõige julmem mängija ehk 8 fakti Eesti meistriliigast

Avatar
-Põlva Serviti | Foto: Helin Potter

Enne uue hooaja algust vaatab Käsipall24.ee tagasi eelmise hooaja statistikale. Võtsime arvesse nii põhihooaja 20 mängu, kui kõik play-offi kohtumised, kus võistkondadel oli eri arv matše.

Eesti meistriks tuli eelmisel hooajal Põlva Serviti, kes mängis kokku 26 mängu, hõbedale positsioneerus HC Tallinn (29 mängu), pronksi sai HC Kehra (27) ja neljandaks jäeti Coop Põlva (28). Kogu statistika on võetud käsipall.ee lehelt.

Resultatiivseim mängija

Põhihooajal viskas enim väravaid Tapat esindanud Vahur Oolup, kes skooris 144 korda. Kui aga arvestame kõik mängud, siis juhtis seda tabelit Tõnis Kase Coopist 190 väravaga.

Kõige parem seitsme meetri viskaja

Siin oli ülekaalukalt parim mees Viljandi HC Sergei Rodjukov, kes tabas 64 korda 95 protsendilise tõenäosusega. Talle järgnes Vahur Oolup 30 väravaga. Välja võib veel eraldi tuua Tõnis Kase, kes heitis saja protsendiliselt 22 väravat.

Parim rünnak

Järgmises kahes kategoorias vaatame ühe mängu keskmist, kuna võistkondade mängude arv oli hooaja jooksul erinev. Selles arvestuses oli parim rünnak Servitil, kes viskas keskmiselt 32,2 väravat. Neile järgnes Kehra 29,1 peal.

Parim kaitse

Siin oli järjekord sama kui Eesti meistrivõistlustel. Esimesena on Põlva, kes lasi endale visata keskmiselt 23,4 väravat mängus ja teiselt kohalt leiame Tallinna 24,1 peal.

Enim punaseid kaarte

Mängust eemaldamiste tabelit juhtis Tapat esindav Mihkel Koppelmann kolme karistusega. Talle järgnesid Viljandi Simon Drõgin, Viimsi Mihkel Vaher ja Kehra Andrei Vakhnovich kahe peal.

Kollased kaardid

Hoiatuste tabelist leiame esikohalt Kehra mängija Anton Barouski, kes teenis neid 14. Teisena lõpetas Tõnis Kase 13 kollasega.

Kahe minutilised karistused

Siit leiame tabeli tipust Kehra Andrei Vakhnovichi, kes teenis 24 karistust, ehk tema võistkond mängis 48 minutit vähemuses. Talle järgnes Mihkel Koppelmann 20 trahviga.

Ühes mängus visatud väravad

Kõige rohkem visati väravaid Põlva võistkondade omavahelises mängus, kui Serviti võitis poolfinaalis Coopi 38:30. Madalaim resultatiivsus oli Viljandi ja Tapa kohtumises, kus mulgid võitsid 22:19.

scroll to top