fbpx
Close

Diego Simonet juhtis oma kodumaa olümpiale

Avatar
-Argentina käsipallikoondis | Foto: AP/Scanpix

Perus toimunud Pan-Ameerika mängudel lunastas eilses finaalis omale olumpiapääsme Argentina rahvuskoondis, võites finaalis Tšiilit 31:27.

Teatavasti oli Tšiili valmistanud poolfinaalis suurüllatuse alistades turniiri favoriidi Brasiilia. Finaalis aga pani Manelo Cadenase poolt juhitav Argentina tugeva lõpuspurdi toel oma paremuse maksma. Võitjate poolt tegi hiilgava mängu nende superstaar Diego Simonet, kes viskas 11 väravat ja kindlustas oma tiimile koha 350 päeva pärast algavatele Tokyo olumpiamängudele.

“See kuld on suure ohverduse tulemus. Me murdsime oma hinged ja andsime kõik oma kodumaa eest, ” ütles Simonet mängu järgsel pressikonverentsil. Mees vihjas siinkohal eriti Pablo Veinsteinile ja Federico Pizarrole, kes said turniiri jooksul vigastada, kuid tulid siiski finaaliks tagasi platsile. “Meie riigi käsipallile on väga tähtis, et mängime olümpiamängudel juba kolmandat korda järjest. See aitab kaasa ala kasvule Argentinas.”

Hetkel on koha olümpiamängudele taganud vaid korraldajamaa Jaapan, maailmameister Taani ja nüüd Pan-Ameerika esindajana ka Argentina.

 

scroll to top