Norra näitas EM-il võimu, Rumeenia pääses ehmatusega

-2018. aasta naiste EM-i logo | Foto: Internet

Prantsusmaal toimuvatel naiste käsipalli Euroopa meistrivõistlustel alistas tiitlikaitsja Norra II-vahegrupis seni täiseduga olnud Hollandi 29:16 (15:7).

Norra, kes vajas eelmise EM-i hõbeda üle võitu, et hellitada edasipääsulootusi, läks ette 4:0. Avapoolaja keskel juhtis Euroopa rekordmeister 10:5 ja puhkama mindi skandinaavlannade kaheksaväravalises eduseisus. Teise poolaja keskel oli norralannade edunumbrid 22:11 ning lõpuvile fikseeris tiitlikaitsja 13-väravalise võidu. Norra resultatiivseim mängija oli Marit Rosberg Jacobsen viie ja Hollandil Estavana Polman nelja tabamusega.

Mängupäeva teises kohtumises jäi Rumeenia punktita oleva Hispaania vastu 1:6 kaotusseisu, kuid vähendas poolajapausiks vahe kahele väravale. Teisel poolajal Rumeenia viigistas ning läks esmakordselt juhtima 16:15. Hispaania pääses viimast korda ette, kui tabloo näitas numbreid 17:16. Siis tegid rumeenlannad 4:0 vahespurdi ning võtsid 27:25 (10:12) võidu. Cristina-Georgiana Neagu tõi Rumeeniale suurima skooritegijana seitse ja Mireya Gonzalez Alvarez Hispaaniale kuus väravat.

Nelja vooru järel on Rumeenial ja Hollandil kuus, Norral, Saksamaal ja Ungaril neli ning Hispaanial null punkti. Kolmapäeval peetavas viimases voorus kohtuvad Hispaania – Norra, Ungari – Rumeenia ja Holland – Saksamaa. Kohta poolfinaalis sihivad viis naiskonda, ainsana on lootused kustunud Hispaanial.