Eelmise EM-i pronks alustas napi võiduga

-2018. aasta naiste EM-i logo | Foto: Internet

Prantsusmaal toimuval naiste käsipalli EM-finaalturniiril sai kolmekordne Euroopa meister Taani Nantesis toimuvas A-alagrupis 30:29 (15:16) jagu Rootsist.

Rootslannad pääsesid juhtima 5:1, olid ees ka 7:3, kuid võitsid avapoolaja vaid ühe tabamusega. Teise poolaja alguses viis taanlannade 4:1 vahespurt nad ette 19:17. Viimast korda pääses Rootsi juhtima kümmekond minutit enne lõpusireeni 24:23. Kui mängida jäi kolm minutit, oli Taani ees 29:27, aga Rootsi viigistas. Taanlannade võiduvärava viskas viis sekundit enne lõppu Trine Östergaard Jensen. Taani resultatiivseimaks mängijaks osutus aga Mette Tranborg ja Rootsil Nathalie Hagman võrdselt seitsme tabamusega.

Teises A-alagrupi avavooru matšis alistas Serbia 33:26 (13:14) Poola. Serblannad tõid mängu murrangu teise poolaja kesksel, kui läksid 19:19 viigiseisult 7:1 vahespurdi abil ette 26:20. Serbia resultatiivseim oli Katarina Krpez Slezak 11 ning Poolal Karolina Kudlacz-Gloc kuue väravaga.

B-alagrupis Nancys peeti eile üks kohtumine, kus 2012. aasta Euroopa meister Montenegro võttis 36:32 (18:12) võidu Sloveenia üle. Montenegro hakkas Sloveenialt eest ära libisema avapoolaja keskel, kui 8:6 eduseis venitati vaheajaks kuuele väravale ning lõpuks võeti neljatabamuseline võit. Montenegro suurimaks skooritegijaks osutus Jovanka Radicevic seitsme väravaga, Sloveeniale tõi Ana Gros parimana kaheksa tabamust.