Viimasena pääses edasi Rootsi, Venemaa alustab vahegrupiturniiri täiseduga

-2018. aasta naiste EM-i logo | Foto: Internet

Prantsusmaal toimuvatel naiste käsipalli Euroopa meistrivõistlustel pandi punkt mängudele A- ja B-alagrupis, kus mõlemas selgus kolm edasipääsejat.

A-alagrupis olid kahe vooru järel koha 12 parema hulgas kindlustanud Taani ning Serbia, viimase vahegrupi koha eest võitlesid otsustaval mängupäeval Rootsi ja Poola. Poolatarid vajasid vähemalt neljaväravalist võitu, kuid avapoolaja võitis Rootsi viie tabamusega. Kuigi Poola suutis teisel poolajal vahet vähendada, ei suutnud nad kordagi Rootsile ohtlikuks saada. Rootsi võitis 23:22 (10:5) ning pääses edasi. Rootsi resultatiivseimad mängijad olid Hanna Blomstrand ja Natjalie Hagman nelja ning Poolal Kinga Grzyb üheksa väravaga.

Alagrupi esikoht läks Serbiale, kes sai 30:25 (17:13) jagu Taanist. Kohtumist algusest lõpuni juhtinud serblannade suurimateks skooritegijateks osutusid Katarina Krpez Slezak ja Andrea Lekic kaheksa ning taanlannadel Trine Östergaard Jensen kuue tabamusega.

Serbia, Rootsi ja Taani kogusid kolme vooruga neli punkti, Poola kaotas kõik kolm kohtumist.

B-alagrupis olid juba enne viimast vooru edasipääsu taganud Venemaa, Montenegro ja Prantsusmaa. Nii kaotas Venemaa, kellel oli kindel ka alagrupi esikoht, 27:29 (13:13) Sloveeniale. Venelannad pääsesid avapoolajal ette 10:6, kuid puhkama mindi viigiseisul. Teise poolaja alguses tegi kahe esimese vooruga edasipääsulootused minetanud Sloveenia 3:0 vahespurdi ning võttis kaheväravalise võidu. Sloveenia parim oli Ana Gros 12 ja Venemaal Anna Kotšetova kuue tabamusega.

Alagrupis teise koha saatust otsustanud kohtumises alistas Prantsusmaa 25:20 (16:8) Montenegro. Prantslannad panid oma paremuse paika esimese kümnekonna minutiga, minnes juhtima 7:1. Teisel poolajal viskas Montenegro 12:20 kaotusseisus viis vastuseta väravat, kuid sellele vastasid prantslannad kahe tabamusega ning võtsid viieväravalise võidu. Prantsusmaa resultatiivseim mängija oli Estelle Nze Minko seitsme ja Montenegrol Jovanka Radicevic kuue tabamusega.

Venemaa võitis alagrupi nelja punktiga. Prantsusmaa lõpetas samuti nelja silma peal ning Montenegro ja Sloveenia kogusid kaks punkti.

A- ja B-alagrupi kolm paremat naiskonda jätkavad I-vahegrupis Nantesis, kuhu võtavad kaasa omavaheliste kohtumiste tulemused alagrupiturniirilt. Nii on Venemaal kahe vooru järel täisedu neli punkti, järgnevad Serbia, Prantsusmaa, Rootsi ja Taani kahe silmaga. Montenegrol on tabelis null punkti.