fbpx
Close

Ennustamine on tänamatu töö ehk kuidas läks Käsipall24.ee hooajaeelsetel arvamustel

Avatar
-Võistkondade esindjad pressikonverentsil | Foto: Helin Potter

Ennustamine on tänamatu töö ja väike enesekriitika käib asja juurde. Käsipall24.ee vaatab tagasi hooaja jooksul tehtud erinevatele arvamustele ning teeb kokkuvõte, kuidas meil läks. 

13. septembril (kui kaugel tundub see päev praegu?) tegime oma ennatlikud järeldused esimese mängudevooru järel. Julgeim neist oli kindlasti see, et Serviti ei kaota tänavu ühtegi mängu. Loomulikult kohe selle järel jäid nad HC Tallinnale alla. Lõpuks jäi Kalmer Mustingu võistkonna saldoks 16st mängust 13 võitu. Kokkuvõttes peaks siiski ütlema, et Põlva oli põhihooaja parim tiim ning pikkades seeriates oleks vastastel ikka väga raskeks läinud.

Pärast esimese vooru üllatustulemusi arvasime ka kohe, et Tapa ja Viljandi treenerite julged väljaütlemised ei ole lihtsalt helesinine unistus. Kui hooaega medalisoovidega alustanud võistkonnad võitlesid kõvasti, siis põhiturniiri kulgedes eraldasid kolm esimest võistkonda (Serviti, Tallinn, Kehra) end neis siiski selgelt.

27. septembri artiklis käisime välja veksli, mille kohaselt oli Tapal selle aasta parim kodupublik. Kui hetkel kogu hooajale tagasi vaadata, siis usume, et see ei olnud vale arvamus. Kuigi teatud mängudes näitas ka Kehra publik võimsat kaasaelamist, siis hooaja kokkuvõttes tuleb Tapale siiski eelis anda.

Augustis tõime välja kuus noormängijat, kellel sel hooajal silm peal hoida. Kuidas neil läks? Suure kokkuvõttena võib öelda, et meie valikusse sattunud noormängijad liiga säravaid hooaegasid ei teinud. Kas tegemist võib olla Käsipall24.ee needusega? Simon Drõgini hooaja rikkus sõjavägi, Markus Viitkar ei saanud vigastuste tõttu palju mänge kaasa teha.

Alfred Timmo viskas küll 13s mängus 40 väravat, kuid ka temalt ootasime enamat. Armis Priskusel jäi kohati veel stabiilsusest puudu. Siinkohal tuletame kõigile meelde, et tegemist on väga noorte meestega ning aega arenemiseks on veel piisavalt. Paremad hooajad mängisid Aleksander Pertelson ja David Mamporia, kes viskasid vastavalt 58 ja 52 väravat. Kusjuures Viljandi pallur oli vaid 17-aastasena oma võistkonna resultatiivseim. Hetkel tagasivaadates kahetseme kindlasti Mathias Rebase väljajätmist sellest nimekirjast, aga meie ei osanud oodata mehe nii suurt tõusu Henri Sillaste selja tagant.

Meie ühes populaarseimas artiklis koostasime septembri alguses nimekirja meestest, kellega alustaksime Käsipall24.ee võistkonna. Kas meie arvamused on muutunud? Esimene valik, Kaspar Lees tõestas end läbi hooaja ühe parima mängijana meistriliigas ning siinkohal rohkem kommenteerida vaja ei ole. Dmitriy Yankovskiy kõrvale tõusis kõrgele ka Kehra uus täiendus Vladyslav Naumenko. Priskuse ja Timmo kohta oleme juba mõne sõna öelnud, kuid kuna võistkonna ehitamisel vaatame ka tulevikku, siis jääme oma arvamuse juurde, et nende ümber saab ehitada. Tänavusel hooajal tõstsid pead nii Mathias Rebane, kui ka Aleksander Pertelson, kellele peaksime järgmist samalaadset listi tehes tõsiselt mõtlema.

Hea lugeja, mida sina arvad? Kes või mis oli sinule selle hooaja suurimaks üllatuseks? Kelle edulugu poleks osanud oodata? Milline tulemus sind ahhetama pani?

 

scroll to top